MENU
klinika
Nga New York Times

Samiti me Kim Jong-un/ Pse dështoi Trump?

Nga The Guardian

Vetëm europianët mund ta ‘mposhtin’ Bashar Al-Assad

Disa avokatë shumë të motivuar po punojnë shumë që kriminelët e luftës siriane të marrin...

Sekretari i NATO-s paralajmëron

“Duhet të përgatitemi për një botë me më shumë raketa ruse”

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s paralajmëroi të premten se shkeljet e Rusisë në një traktat...

Albert Çaçi

Rizgjimi i një konflikti latent

Javën e shkuar grupi terrorist Jaish-e-Mohammad, i lidhur me Al-Qaedën  me bazë në Kashmirin pakistanez goditi...

Kriza politike

BE, e gatshme t’i japë Britanisë “kohë shtesë” për Brexit-in

Bashkimi Europian është i gatshëm t’i japë Britanisë “kohë shtesë”, edhe përtej 29 marsit, për...

Washington Post

Cohen, ‘përbindëshi’ që krijoi Trump…

Me siguri e keni admiruar aftësinë me të cilën Michael Cohen ka sulmuar karakterin e...

Kundërshtojnë planet

17 vende europiane kundër Francës e Gjermanisë?

Franca dhe Gjermania u përpoqën të krijonin një gjigant hekurudhor evropian, por përpjekja u pengua...

Protestat e palestinezëve në 2018

OKB: Izraeli ka kryer krime lufte

Ekspertët e të drejtave të njeriut të Kombeve të Bashkuara thonë se Izraeli mund të...

Nga The Economist

Ditë të vështira dhe disa teste për Amerikën…

Këto ditë politika amerikane e jashtme po kalon momente të vështira. Në 25 vendet e...

Marrëveshja për denuklearizimin nuk u arrit

Samiti i Trumpit dhe Kim Jong-un dështoi/ Asnjë marrëveshje

Sipas Shtëpisë së Bardhë, samiti midis Presidentit të SHBA Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë...

Muri me Meksikën

Dhoma e Përfaqësuesve voton kundër emergjencës së Trump

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për të revokuar shpalljen e emergjencës kombëtare nga...

The Guardian

Perëndimi nuk duhet ta braktisë Ukrainën…

Ne e dënojmë pushtimin e paligjshëm të Rusisë, që vazhdon të rrezikojë paqen ndërkombëtare pesë...