MENU
Dhimbje muskulore

Ngërçe të shpeshta? Çfarë duhet të dini

Kërcënuese për jetën

Kujdes nga pneumonia! Simptomat kryesore

Çfarë është pneumonia? Pneumonia është një inflamacion i ajrit në mushkëri më së shpeshti e...

Jepini fund dilemës!

A trashëgohet kanceri i lëkurës?

Meqenëse shumica e kancereve të lëkurës shkaktohen nga ekspozimi i dritës ultravjollcë, kanceret e lëkurës...

Thuajini "JO" këtyre ushqimeve!

Kapsllëk? Çfarë duhet të hani dhe çfarë jo

A kam konstipacion nëse nuk defekoj çdo ditë? Nuk është e vërtetë që ju duhet...

Simptomat

Nga se shkaktohen alergjitë?

Çfarë është alergjia? Një alergji i referohet një reagimi (të ekzagjeruar) nga sistemi imunitar në...

Çfarë e shkakton tensionin e ulët?

Kam tension të ulët, kur duhet të alarmohem?

Njerëzit të cilët kanë tension të ulët të gjakut kanë një rrezik më të ulët...

Mos e neglizhoni!

Dhimbje të forta koke? Si ta kuptoni që është migrenë

Çfarë është migrena?  Edhe pse termi “migrenë” shpesh përdoret për të përshkruar ndonjë dhimbje koke...

Kujdes!

Kolesteroli, kur është i rrezikshëm?

Kolesteroli është një përbërje kimike që trupi kërkon si një bllok ndërtimi për membranat qelizore...

Përgjigjet Dr. Mirzana Kapllanaj

“Djali im 19-muajsh është me leucemi. Duhet vaksinuar?”

Pas interesimit të një lexuesi pranë rubrikës sonë “Pyet Mjekun”, tek Klinika Online, është përgjigjur...

Shenjat e papritura

Jeni shtatzënë? Urgjent tek mjeku nëse…

Shumica e shtatzënive janë normale dhe pa probleme, por mund të krijohen disa rrethana që...

Sindromë komplekse

Astma/ Gjithçka duhet të dini për sëmundjen që iu merr frymën

Cili është përkufizimi i astmës? Astma është një sindromë komplekse klinike e inflamacionit kronik të...

Mjekimet përkatëse!

Ankthi, ku dallon gjendja normale nga sëmundja?

Çfarë është një reagim normal? Është e natyrshme të shqetësohesh gjatë një situate stresuese. Por...