MENU
klinika
Fakte rreth Alzheimerit

Një harresë e vogël apo humbje e kujtesës?

Si t'i mbroni!

‘Spina bifida’, defekti në shpinë tek foshnjat e sapolindura

Rreth 3 në 10,000 foshnja lindin çdo vit me spina bifida, një defekt serioz i...

Çrregullimet e vëmendjes

Terapia e sjelljes, çfarë mund të bëjë një prind për femijën e tij?

Si prind i një fëmije me çrregullim të vëmendjes ose hiperakivitet (ADHD), ju e dini...

Si Vera e trashëgoi tek djali i saj!

Marfan-Sëmundja e heshtur e indit lidhës!

Vera nuk ishte vetëm më e gjatë se miqtë e saj në shkollë; por ajo...

Historia e Danielës, nënës dhe motrës së saj

Distrofia “paralizon” një familje të tërë

Unë jam Daniela, 34 vjeç dhe anëtare e një familjeje prej tre vetësh, duke përfshirë...

Ndikimi dhe rreziku

Lidhja midis sëmundjes së veshkave dhe zemrës!

Shëndeti i zemrës është i lidhur me shëndetin e veshkave. Në fakt, sëmundja e veshkave...

Kërkon kujdes të menjëhershëm

AFM, gjendja e rrallë serioze që shfaqet papritmas tek fëmijët

Qendra e Diagnostikimit dhe Kontrollit të Sëmundjeve CDC, vazhdon të marrë raporte të fëmijëve me...

Këshilla

Jeni vazhdimisht të lodhur? Urgjent shkoni te mjeku nëse…

Të gjithë, në një periudhë të caktuar të jetës sonë e kemi provuar lodhjen rraskapitëse....

Benefitet!

Pse duhet të konsumoni kikirikë?

Ju ftojmë të njiheni me disa nga arsyet se përse duhet të konsumoni kikirikë dhe gjalpë...

Si t'i parandaloni!

Infeksionet dhe defektet e lindjes

Disa infeksione para dhe gjatë shtatzënisë mund të dëmtojnë ju dhe fëmijën në zhvillim. Ato...

Baktere që rriten ngadalë

Infeksioni që ju humbet aftësinë për të kuptuar dhimbjen!

Sëmundja e Hansenit (e njohur edhe si lebra) është një infeksion i shkaktuar nga bakteret...

Ja cfarë duhet të bëni!

Disa ushtrime si mund të lehtësoni dhimbjen e artritit!

Mjekët mund të flasin me pacientët e artritit rreth aktivitetit fizik dhe ushtrimit si një...

Reklama