MENU
klinika
Studimi

Sëmundjet që shkaktohen nga mikrovala, vazhdoni të mos i kuptoni!

Këshilla

Infeksione urinare? Si bëhet trajtimi në shtëpi

Personat që kanë vuajtur nga infeksionet e traktit urinar mund të shmangin prekjen nga një...

Dëmet e një dushi të përditshëm

Kujdes! Çfarë po i shkaktoni trupit tuaj çdo ditë?

Nuk ka si një dush i freskët pas një ditë të gjatë e të lodhshme....

Përfitimet shëndetësore

Kombinoni vaj ulliri me limon dhe shihni magjinë në organizëm

Vaji i ullirit me limon është një kurë natyrale për të ulur nivelet e larta...

Studimi

Si të parandalojmë kancerin? OBSH ka këto 9 këshilla për ju

Kanceri njihet si një nga shkaqet kryesore të vdekjeve në mbarë botën, përgjegjës për 8.2...

As nuk ju shkonte mendja

E vërteta e thënë troç për pilulat me vaj peshku!

Pilulat e vajit të peshkut me sa duket nuk janë edhe aq të nevojshme. Acidet...

Këshilla

Jeni vazhdimisht të lodhur? Urgjent shkoni te mjeku nëse…

Të gjithë, në një periudhë të caktuar të jetës sonë e kemi provuar lodhjen rraskapitëse....

Shëndeti

7 simptoma të kancerit të pankreasit që nuk duhet t’i neglizhoni kurrë!

Pankreasi është një organ në formë fluturze, 15 cm i gjatë, i ‘fshehur’ pas stomakut...

Kujdesi

Si të kujdesemi për lëkurën në stinën e dimrit

Për shumicën e njerëzve, ditët e ftohta sjellin më shumë se vetëm skuqje të mollëzave....

Këshilla

Ja çfarë ndodh me trupin nësa hani 2 vezë çdo ditë!

Vetitë e dobishme të vezëve të pulave janë vënë në pikëpyetje në mënyrë të vazhdueshme....

Studimi

Një gotë qumësht në mëngjes, mësoni çfarë sëmundje luftoni

Konsumimi i qumështit në mëngjes mund të reduktojë nivelet e glukozës në gjak gjatë gjithë...

Këshilla

6 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë pas ngrënies

Njerëzit zakonisht shtrihen ose ulen të qetë në një karrige pas darkës, por ky është...