MENU
klinika
Nga Salih Mehmeti

Gozhda e fundit në arkivolin e çështjes çame

Opinion

Bota paralele e Lulit, Monës dhe Ilirit

Nga Carlo Bollino Ekziston një botë paralele në Shqipëri, në të cilën jetojnë Lulzim Basha,...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Intelektuali heshtak, populli edhe më dështak!

1. Kujtojë që intelektuali i njëmendët, sikurse edhe në shoqëritë totalitare ashtu edhe në ato...

Nga Shpëtim Nazarko

Dini gjë çfarë duhet bërë me këtë klasë politike?

 -A mund të më jepni një konsideratë për këtë plakun e vjetër komunist? -pyeta Senatorin...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Apel qytetar, për shqiptarët e Shqipërisë!

Të nderuar qytetar shqiptar, korrupsioni në Shqipëri tashmë është bërë mënyrë e vetme e mbijetesës,...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Shqipëria në udhëkryq (a)historik!

Në Shqipëri po ndodh një “përleshje asimetrike”, e aktorëve politikë 1. Për mua ajo çka...

Nga Shpëtim Nazarko

Ke të drejtë mjeshtër, kufoma e Haxhiut mban erë akoma…

 Një çetë këtej e një andej. Po kthehem nga Korça. Në të dalë të Cërravës,...

Nga Tomë V. Gashi

Pa Shqipëri nuk ka liri!

Dje në manifestimin e 20 vejtorin të çlirimit të Kosovës nuk vlejti ajo që të...

Nga Mentor Nazarko

Komardarja presidenciale e shpëtimit

Dita e shtunë dhe e hënë ishte e ngjeshur me ngjarje politike, duke nisur me...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

A i duhet Kosovës një reformator, i tipit të Albin Kurtit?

1. Korrupsionin, krimin, hajnin institucionale e nepotizmin alarmues, të ndodhur gjatë gjithë këtyre dy dekadave...

Opinion

Vendimi i Metës, nul, “vetëflijim” dhe për listë e faqe të zezë

Nga: Sokol Balla Vendimi i Metës pak minuta para protestës, fjalët që zgjodhi, parulla që...

Nga Shpëtim Nazarko

Mirë mo mirë, po sa shkohet me idenë “Mbamë se u hodha”?

Nuk e njoh Kushtetutën që të jap mend, se çfarë ndodh pas këtij vendimi të...