MENU
klinika
Nga Mentor Nazarko

Takimi i Berlinit/ Aksi gjermano-francez për shqiptarët dhe Ballkanin…

Ruajtja e identitetit kombëtar dhe fetar

Gjergj Kastrioti në nëntor 1443, përmes Luginës së Preshevës filloi veprën e tij!

Lugina e Preshevës, mes tyre disa dhjetëra fshatëra, kanë edhe sot kujtimin e paharruar për...

Si përfiton pala shqiptare nga vizita e Papës

Shqiptarët bashkë kanë në dorë Maqedoninë e Veriut

Nga Mentor Nazarko Zgjedhjet presidenciale maqedonase ofruan një pamje e cila mund të interpretohet në...

"No Surrender" FOTO

Historia e pabesueshme e ushtarit që u dorëzua 30 vjet pas lufte

Nga Avis Gjyshja Sot është e qartë për të gjithë, që humbësit e mëdhej të...

Opinion

Mbi fashistin, fshatarin e spiunin rus, mikun dhe kolegun tim të dashur Agron Tufa!

Nga Artan Fuga -Mbi fashistin, fshatarin dhe spiunin rus, mikun dhe kolegun tim të dashur...

Sri Lanka

“Martirizimi i të krishterëve nuk ka mbaruar”

Nga Andrea Riccardi Në shumë vende të botës vritesh duke shkuar në kishë. Në Sri...

Nga Halil Matoshi

Katedrala Notre-Dame des Paris dhe patalogjia shoqërore

Zërat kundër vullnetit të Qeverisë për një mbështetje simbolike për ringritjën e Notre-Dame des Paris,...

Nga Shpëtim Nazarko

As kaluar e as në këmbë, as veshur e as zhveshur…

Shpjegimi më i thjeshtë për tollovinë që ka shkaktuar sjellja e opozitës kohët e fundit,...

Nga Irena Beqiraj

Partitë e reja në sistemin e vjetër !!

Ditën që u zgjodh president i Amerikës, Abraham Linkoln, thirri këshilltarët e tij dhe u...

Nga Shpëtim Nazarko

Raca e vjetër

Senatori i përjetshëm po fliste me qetësinë e vet. I pikturoi shpejt nobelistët që njihte....

Nga Niko Peleshi

Ne dhe Evropa përtej një rezolute

Para disa ditësh, Parlamenti holandez votoi në shumicë një rezolutë ku i kërkohet BE-së të...

Opinion

Kur hedonizmi material qeveritar, ia huq lakorës së humanizmit njerëzor!

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku 1. Si është e mundur që Qeveria e Kosovës (si...