MENU
klinika
Nga Alban Daci

Diplomacia shqiptare dhe modeli i hebrenjeve

Nga Mentor Nazarko

Si Enver Hoxha e fshehu rolin e Zogut në 7-Prill dhe ndërroi historinë e rezistencës!

A e dobësoi Enver Hoxha pozicionin e Shqipërisë në përplasjen me Greqinë në Konferencën e...

Nga Ela Daci

Diaspora kërkon Evropë

Nisma “Albanians for EU Forum” lindi nga dëshira për të ndihmuar, nëpermjet ndërmjetësimit, në procesin...

Nga Igli Tola

Lajme të këqija nga Ballkani

Prej disa ditësh po marr pjesë në një trajnim të BE-së me përfaqësues nga gjithë...

Nga Mentor Nazarko

Kur shqiptarët besojnë 80 vjet më pas, Enver Hoxhën për rezistencën ndaj italianëve

80 vjet pas pushtimit italian të vendit në 7 prill 1939, shqiptarët ende nuk kanë...

Nga Irena Beqiraj

Mendimi ndryshe i Ditmir Bushatit

Nese ne nje tavoline te gjithe mendojne njesoj, asnje nuk eshte duke menduar gjate!! Fjalimi...

Nga Mentor Nazarko

Fakte të reja të pazbuluara/ Enver Hoxha: Kundër italianëve luftuan 15 mijë vullnetarë!

Faqet e para të gazetave franceze: luftë me ushtrinë dhe xhandarmërinë shqiptare Edhe një provë...

Nga Salih Mehmeti

Shqiptarët si romakët, mes fiksionit dhe realitetit

Teksa e ban nji analizë ponderuese në planin semiotik mbi filmin e Mankiewicz-it Julius Caesar...

Opinion

Mercenarët politikë dhe inteligjenca servile janë shndërruar në oligarkë postmodernistë

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku 1. Absurdi i kapitalizmit gjithëshqiptar, qëndron në atë se: diferencimi i...

Nga Mentor Nazarko

Amerika ia mori kërbaçin nga dora Europës, me ose pa dashjen e saj

Janë dy- lajmet të cilat lidhen drejtpërdrejt me qëndrimin e frontit perëndimor ndaj Shqipërisë dhe...

"Fjalimi i Bushatit"

Patozi: Të ketë ndryshuar Ditmiri thua?

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi përmes një statusi në Facebook komentoi fjalimin e sotme të...

Opinion

Shqiptarët nuk janë një popull i ardhur, ne jemi në tokat tona

Nga Fahri Xharra “Një shtëpi e ndarë mes vetes, nuk qëndron dot në këmbë. Një...