MENU
klinika
Opinion

Edhe për sa kohë do të mbahet sporti peng?

Nezir Kraki

Absurdi si strategji kombëtare!

Ideja e shkëmbimit të disa komunave veriore me Luginën e Preshevës nuk ka qenë kurrë...

(Tri letra, tri qëndrime amerikane!)

Edhe Amerikës, si duket, “nuk po i prenë sakica një vend”!?

1. Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeu, sot i bëri apel Brukselit që të unifikohet...

Nga Ardit Konomi

“Studimet ‘amatoreske’ për ndërtimin e TAP dhe disa të vërteta mbi të”

Ju lutem kini durimin të më lexoni dy fjalë sepse besoj se është çështje shumë...

Nga Irena Beqiraj

Teatri i Akuzës

Pionierët e fushatave negative politike, janë cilësuar John Adams dhe Thomas Jefferson, në garën për...

Nga Mentor Nazarko

Si Kurti sfidon tryezën e darkës së Thaçit nga Tirana

Mu në mes të asaj që ngjan (por nuk është) stafeta e protestës studentore tek...

Opinion

A ngopemi me bukë?

 Nga Bjorn Kamberi / Ditëve të fundit vërehet një ngarthim i diskursit publik përqark një...

Nga Dr. Apostol Vaso

Alarmi ulëritës i një mjeku të shquar: Deri kur do i tolerojmë!?

“Të nderuar miq dhe koleg ! Deri kur do të tolerojmë, që ky klan, herë...

Nga Irena Beqiraj

‘Mes brirëve të politikës’

Te libri i tij Gjylistani dhe Bostani (Trëndafilishtja dhe Lulishtja), Sa’adiu, klasiku persian, ka një...

Opinion

Guxo!

Nga Lis Bukuroca Ne kemi mendjen, por mendjen tonë përdorim për të zbatuar bindjet e...

Opinion

Pse duhet t’u lexohet fëmijëve, përpara gjumit?

Nga Edi Gogu Çelësi për të pasur sukses në procesin e të lexuarit është ta...

Opinion

Amerika s’ka nevojë të bindet, por administrata e Trumpit kontravers, për interesat tona!

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku 1. Ne duhet me ruajt miqësinë dosido me Amerikën, por,...