MENU
klinika
Opinion

Veç nacionalizmi (populist) mund ta shpëtoj shtetin e Kosovës ?

Nga Irena Beqiraj

Të “mashtruar” nga e zakonshmja

Ne i kemi dëgjuar disa nga emrat e tyre, Monet, Cézanne and Renoir. Përpara se...

Nga Dom Gjergj Meta

Lisat që u bënë shkurre dhe uji që shitet

Ndërsa lëviz nëpër dioqezën ku Zoti ka dashur të jem, dhe dioqeza e Rrëshenit përfshin...

Nga Veton Surroi

Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim!

Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u...

Opinion

PSE, Kërkesa e përgjithësuar (amerikane) dhe pse, përgjigjia e (Haradinajt) e përgjithësuar!?

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku 1. Qëndrimi amerikan (që nuk ka adresë të saktë; Departamenti...

Opinion

Tri arsye, se përse LDK-ja dhe VV, duhet të qëndrojnë larg “korigjimit”

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku 1. Arsyeja e parë; Si parti institucionaliste, LDK-ja, s’ka asnjë...

Nga Salih Mehmeti

Gent Cakajn e përmbysi parapolitika

Mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të diplomacisë shqiptare është komploti i një pjese të...

Nga Salih Mehmeti

Kur rolet ndërrohen: VV si dikur Thaçi për Preshevën

Me 26 janar të vitit 2013, VV-ja e pati mbajtë nji protestë «solidarizimi i qytetarëve...

Nga Salih Mehmeti

“Një përbetim qesharak: Meta-Kurti-Buzhala”

Mos-dekretimi i Cakës në krye të diplomacisë shqiptare âsht komplot me e sabotue projektin pivotal...

Opinion

Aferim President, për dekonspirimin e djallëzisë dhe babëzisë së Edi Ramës!

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku 1. Racionaliteti, po edhe atdhetarizmi i Presidentit Ilir Meta, me...

Nga Mentor Nazarko

Luftë e hapur Meta-Rama, viktimë apo përfitues Cakaj?

Është krejt e qartë se me aktin e fundit, refuzimin e kandidaturës së Genti Cakajt...

Nga Mentor Nazarko

Meta dhe Kotzias për Bushatin/ Ku bashkohen dhe ku ndahen ?

Një vendim i Presidentit Meta për të rezonuar me njëfarë kurioziteti a habie publike për...