MENU
klinika
Dreka ceremoniale

Varrezë serbe në Shkodër

Nga Taulant Muka (ish-zv./ministër Arsimi)

Ndaleni konkursin për shefat e shërbimeve spitalore!

Konkursi i shefave të shërbimeve në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” (QSUT): Çfarë kërkova si...

Opinion

Ngjarje e vërtetë nga Qeparoi shqiptar

Nga Filip Lami Ishte viti 1927. Isha 10 vjeç. Festohej 15 vjetori i ngritjes së...

Opinion

Punë e mençur sjellja e eshtrave të Mid’hat Frashërit

Nga Petrit F.Zeneli Sjellja e eshtrave të Mit’hat Frashërit në Atdhe?! Po, është një punë...

Nga Sali Mehmeti

Nuk luftohen mallrat serbe veç me një taksë

Me e pa këtë punë përtej Gllogjës e makinacioneve të çdoditshme, taksa 100% mbi prodhimet...

Nga Astrit Patozi

Fati i Gruevskit trazon më shumë Tiranën se Shkupin

Arratia e ish-kryeministrit, dikur autoritar dhe të gjithëfuqishëm, si dhe fundi i hidhur jo thjesht...

Nga Sali Mehmeti

Dimitrije Tucoviçi ndryshe

Socialdemokrati serb zakonisht ndjesohet si modeli i nji serbi babaxhan, përdëllimtar e korrekt karshi shqiptarëve....

Nga Fadil Maloku

S’ka faj Serbia për Interpolin, po qeveria e “o ruku-t” dhe …

1. S’i mund të fajsohet Serbia, për mosliberalizim, mosanëtarësim në Interpol, mospranim në kyqjen e...

Opinion

Në SHBA: Një fitore e demokracisë amerikane

Sami Repishti/  Ridgefield, CT: Me datën 6 nandor, u mbajtën zgjedhjet e zakonshme dy-vjetore për...

Opinion

Shqipja kjo gluhë hyjnore

Nga Sali Mehmeti  Shqipja, «gluha jonë», naltësohet kur përdoruesi i saj i domestikon aftësitë e...

Historia e Teatrit Kombëtar

Si u shndërrua në Teatrin e sotëm Kombëtar klubi i famshëm

Nga Mimika Luca Më 1 shkurt të vitit 1950, me vendim të qeverisë, kompleksi i...

Nga Mentor Nazarko

Pas Gruevskit, do ketë arrestime apo arratisje në Ballkan?

Arratisja e Gruevskit nga Maqedonia, jo thjesht prej vendeve se nga ka kaluar, është një...