MENU
klinika
Nga Mentor Nazarko

Antishpifja, manovër e çastit, por a ja vlen të merresh me të?

Nga Bardhyl Bejo

Sheshi shokë sheshi…!

Ne fakt, moshes time nuk i shkon kerkund roli i “provokatorit”. Por kur mund te...

Nga Igli Tola

PPP-ja një ‘marrëzi’ e pafund

PPP-ja që kur z. Rama fitoi zgjedhjet qëndrore në verën e 2013, termi PPP është...

Detajet

KQZ me 4 anëtarë mangut/ Ruçi-Partive: Propozoni emrat

Kryeparlamentari Ruçi, njoftoi se KQZ ka njoftuar vendet vakante, si pasojë e përfundimit të mandatit,...

Mentor Nazarko

Lufta për kohën në Greqi dhe me Greqinë

Në një lëvizje surprizë, si për të theksuar zëshëm ciklin e ri të rrezikshëm ku...

Analizë

“Gorilla”, dhe a po e ndihmon Rama, Bashën!?

Nga Ilirjan Blloshmi Lulzim Basha është në pikën më kritike përsa i përket besueshmërisë si...

Opinion

Asgjë nuk është e pamundur! Suksese të dashur studentë!

Nga Dott. Alban DACI Sa shpejt ikin vitet! Mbaj mend ditën time të parë në...

Nga Alban Daci

Ndryshimi i Kodit Zgjedhor për një pluralizëm të vërtetë politik

Nuk njoh ndonjë popull që të jetë mposhtur nga ligjet apo nga ushtrimi i Pushtetit....

Nga Mentor Nazarko

Populli nuk ha barin e Babaleve kushdo që ja ofron

Lufta nëpërmjet dëshmive apo dëshmitarëve të rremë, të rrejshëm, me nivel të ulët besueshmërie publike,...

Për Fatos Arapin

Refleksion ndër petale të shtruara në vargjeve

Nga Arli Minga/ Të dy vlonjatë, por nuk u takuam asnjëherë. Fatosin nuk e takova...

Kur 300,000 votues janë baraz me 9 deputetë

Arrestimi i Gruevskit, si kripa në sallatën maqedonase

Nga Mentor Nazarko/ Zhvillimet e fundit në Maqedoni, kanë qenë zhvillime që kanë tërhequr vëmendjen...

Letërsia dhe realiteti

“Mbreti Lir”, “Xha Gorioi” dhe Azili i ri i Shkodrës

Me rastin e “Ditës Botërore të të Moshuarve” me datë një tetor, u inagurua në...