MENU
klinika
Kultura që flë

Kultura, e vetmja gjë që gjatë verës flë…

Kauza e Teatrit

Pse kauza e Teatrit nuk kthehet dot në kauzë elektorale?

Opinioni publik është dominuar rishtazi nga debati për zëvëndësimin e godinës ekzistuese të Teatrit Kombëtar...

“Fiton i pamunduemi!”

Pse thuajse gjithnjë “fiton i pamunduemi”?

Është e padrejtë! Ai që nuk mundohet për të fituar diçka, është e padrejtë të...

Shkodra

Pse nuk po nxjerr sërish Shkodra shkodranë?

Kur herë pas here shkruaj për figura të shquara të Shkodrës, i bëj vetes një...

“Datëlindja” e Shkodrës

Si u “xu” një qytet mijëravjeçarë?

“Datëlindja” e qytetit të Shkodrës nuk dihet me saktësi, por sipas historinavë, bazuar në zbulimet...

Igor Bulyzhenkov

Shkencëtari rus: Po, unë besoj në punimin fizik të Nazarkos (Video)

Kjo është një intervistë e zhvilluar me fizikantin e njohur Prof. Dr. Igor Bulyzhenkov. Ai...

Shpëtim Nazarko

Lul, revolucioni bëhet me Volter, jo me variant Tenardjeje!

Diku pashë në shtypin e shkruar, sot, se Basha përmendte “Revolucionin francez” nën shembullin e...

Shpëtim Nazarko

Rama mishëron cilësitë më të mira të Zogut dhe oratorinë e Nolit

Drejtori i “Konica.al”, Shpëtim Nazarko, i ftuar në emisionin “Arena” të Dritan Hilës në “Ora...

Shpëtim Nazarko

Duke i puthur dorën xha Etemit, kur luan Shostakoviçin…

Kur shkova për herë të parë në Lugano, në hotelin e Pacollit, ai më tregoi...

Shpëtim Nazarko

“Shqipëria i ngjan maces që kafshon bishtin e saj…”

Opinion/ Teksa i hidhja një sy shtypit të këtyre ditëve jam shokuar nga reagimet e...

Shpëtim Nazarko

Shpëtim Nazarko: S’kemi “Luftë të Ftohtë”, Putini i ngjan carëve të vjetër

“Rikthimi i Luftës së Ftohtë” është sjellë gjatë mbëmjes së sotme në emisionin “Studio e...

Skënder Minxhozi

Zemërata e keqkuptuar e Shpëtim Nazarkos

Kush e njeh Shpëtim Nazarkon e di se ai flet me mendjen e vet. Të...