MENU
klinika
Opinion

A i meritojnë dibranët dhe Dibra përfaqësuesit që kanë?

Nga Mentor Nazarko

Një zgjidhje për protestën në Astir

Çdo baba fëmijësh, ka ndjekur me trishtim një shfaqje joelegante të liderit të opozitës, i...

Visar Zhiti

‘Mbresë nga leximi i veprës së Kadaresë ‘Kur sunduesit grinden”

Nga Visar Zhiti 3 minuta bisedë, madje në telefon, tre çerek shekulli më parë dhe...

Opinion

Pësimi i kthyer në mësim: ideja e gabuar mbi diplomacinë

Nga Salih Mehmeti Mospranimi i Kosovës në Interpol e tejkalon dimensionin thjeshtësisht teknik të çështjes....

Nga Fadil Maloku

“Korigjimi”, taksat e arrestimet s’i shkojnë përshtati Kosovës, po veç Serbisë

1. Nëse, qëndrimi vendimarrēs (taksa mbrojtëse 100% dhe arrestimet e qytetarëve serb të dyshuar për...

Nga Astrit Patozi

“Farsa e re e Lulzim Bashës nuk është proçesi juaj”

(Në përgjigje të interesit të shumë demokratëve të zhgënjyer nga shkeljet e rënda të statutit...

Opinion

Unaza që na shtrëngojnë lakun!

Nga Bardhyl Bejo/ Nuk kalon muaji dhe ne vend krijohen shqetesime teper serioze, ja si...

"Sikur të ishim përsëri 54..."

E thotë historia e të parëve tanë: Janë 54-fshatrat e Himarës

Edhe njëherë për ata që çuditen kur unë them se Bolena, Kallarati, Fterra, Çorraj, Kuçi,...

Dreka ceremoniale

Varrezë serbe në Shkodër

Të dielën, me 7 Tetor, 2018 përfaqësuesit e shoqatës “ Moraça-Rozafa” dhe shoqatës ortodokse “...

Nga Taulant Muka (ish-zv./ministër Arsimi)

Ndaleni konkursin për shefat e shërbimeve spitalore!

Konkursi i shefave të shërbimeve në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” (QSUT): Çfarë kërkova si...

Opinion

Ngjarje e vërtetë nga Qeparoi shqiptar

Nga Filip Lami Ishte viti 1927. Isha 10 vjeç. Festohej 15 vjetori i ngritjes së...

Opinion

Punë e mençur sjellja e eshtrave të Mid’hat Frashërit

Nga Petrit F.Zeneli Sjellja e eshtrave të Mit’hat Frashërit në Atdhe?! Po, është një punë...