MENU
klinika
Opinion

Si kosovarët e ripushtuan veten me blerjen e mallrave serbe?

Opinion

Fakte ekskluzive që e lidhin Xhorxh Herbert Bushin me shqiptarët

Një familje presidenciale amerikane që ndryshoi për të mirë fatin e shqiptarëve. Xhorxh H. Bush,...

Nga Alban Daci

I ofrohem PD-së dhe të Djathtës për t’i shërbyer Dibrës

Dibra ka pasur figura të ndritura që në shekuj i kanë shërbyer me devotshmëri jo...

Nga Rexhep Qosja

Shkëmbimi i territoreve sjell paqen Kosovë-Serbi

Ideja e shkëmbimit të territor eve mes Kosovës dhe Serbisë, e bërë publike shumë vite...

Nga Mehmet Kraja

“Monstra” Edi Rama, që do të gllabërojë edhe Kosovën

Para disa ditësh në Pejë ndodhi diçka që nuk kisha dashur të isha bashkëkohës i...

Nga Mentor Nazarko

Shqiponja është e fortë, kur është e mençur

Dy qeveritë, ajo e Shqipërisë dhe e Kosovës zhvilluan takimin e tyre të rradhës në...

Festa e Çlirimit

29 nëntori në mes të dy kokave të shqiponjës

Nga Eugent Kllapi/ Sot fesohet dita e 29 nëntorit si festa e Çlirimit të Shqipërisë...

Nga Sali Mehmeti

Çfarë tha një turk në 1913…

«.. të gjithë delegatët me një za, venduan që Shqipëria me sot të bahet në...

Opinion

3 dështimet e mëdha, të ‘qeverisë (kosovare) së sporteve të rënda’

1. LIBERALIZIMI, ku tashmë edhe shtetet e kumbarisë së pavarësisē, hezituan në marrjen e një...

Opinion

A i meritojnë dibranët dhe Dibra përfaqësuesit që kanë?

Te shkruash per babane nuk eshte e lehte e kjo per shume arsye. Babai im...

Nga Mentor Nazarko

Një zgjidhje për protestën në Astir

Çdo baba fëmijësh, ka ndjekur me trishtim një shfaqje joelegante të liderit të opozitës, i...

Visar Zhiti

‘Mbresë nga leximi i veprës së Kadaresë ‘Kur sunduesit grinden”

Nga Visar Zhiti 3 minuta bisedë, madje në telefon, tre çerek shekulli më parë dhe...