MENU
klinika
Fondet sekrete greke

Lista e gazetarëve/ Mediat greke: Fake news

Nga Altin Bamllari

Natyra qesh, njerëzit vetëm qahen

Para ca ditësh dikush më shkruan në inbox: “Altin, të ftoj të vizitosh Steblevën. Ka...

Analizë

Dosja e kaltër: Prosekutim apo persekutim i Tahirit?

Nga Mentor Nazarko  (Një vit më parë) Ndërsa në komisionin e mandateve të deputetit diskutohej...

Nga Mentor Nazarko

Antishpifja, manovër e çastit, por a ja vlen të merresh me të?

Siç është bërë e ditur, Kryeministri Rama ka iniciuar ditët e fundit një iniciativë të...

Nga Bardhyl Bejo

Sheshi shokë sheshi…!

Ne fakt, moshes time nuk i shkon kerkund roli i “provokatorit”. Por kur mund te...

Nga Igli Tola

PPP-ja një ‘marrëzi’ e pafund

PPP-ja që kur z. Rama fitoi zgjedhjet qëndrore në verën e 2013, termi PPP është...

Detajet

KQZ me 4 anëtarë mangut/ Ruçi-Partive: Propozoni emrat

Kryeparlamentari Ruçi, njoftoi se KQZ ka njoftuar vendet vakante, si pasojë e përfundimit të mandatit,...

Mentor Nazarko

Lufta për kohën në Greqi dhe me Greqinë

Në një lëvizje surprizë, si për të theksuar zëshëm ciklin e ri të rrezikshëm ku...

Analizë

“Gorilla”, dhe a po e ndihmon Rama, Bashën!?

Nga Ilirjan Blloshmi Lulzim Basha është në pikën më kritike përsa i përket besueshmërisë si...

Opinion

Asgjë nuk është e pamundur! Suksese të dashur studentë!

Nga Dott. Alban DACI Sa shpejt ikin vitet! Mbaj mend ditën time të parë në...

Nga Alban Daci

Ndryshimi i Kodit Zgjedhor për një pluralizëm të vërtetë politik

Nuk njoh ndonjë popull që të jetë mposhtur nga ligjet apo nga ushtrimi i Pushtetit....

Nga Mentor Nazarko

Populli nuk ha barin e Babaleve kushdo që ja ofron

Lufta nëpërmjet dëshmive apo dëshmitarëve të rremë, të rrejshëm, me nivel të ulët besueshmërie publike,...