MENU
klinika
Nga Mehmet Kraja

“Monstra” Edi Rama, që do të gllabërojë edhe Kosovën

Nga Mentor Nazarko

Shqiponja është e fortë, kur është e mençur

Dy qeveritë, ajo e Shqipërisë dhe e Kosovës zhvilluan takimin e tyre të rradhës në...

Festa e Çlirimit

29 nëntori në mes të dy kokave të shqiponjës

Nga Eugent Kllapi/ Sot fesohet dita e 29 nëntorit si festa e Çlirimit të Shqipërisë...

Nga Sali Mehmeti

Çfarë tha një turk në 1913…

«.. të gjithë delegatët me një za, venduan që Shqipëria me sot të bahet në...

Opinion

3 dështimet e mëdha, të ‘qeverisë (kosovare) së sporteve të rënda’

1. LIBERALIZIMI, ku tashmë edhe shtetet e kumbarisë së pavarësisē, hezituan në marrjen e një...

Opinion

A i meritojnë dibranët dhe Dibra përfaqësuesit që kanë?

Te shkruash per babane nuk eshte e lehte e kjo per shume arsye. Babai im...

Nga Mentor Nazarko

Një zgjidhje për protestën në Astir

Çdo baba fëmijësh, ka ndjekur me trishtim një shfaqje joelegante të liderit të opozitës, i...

Visar Zhiti

‘Mbresë nga leximi i veprës së Kadaresë ‘Kur sunduesit grinden”

Nga Visar Zhiti 3 minuta bisedë, madje në telefon, tre çerek shekulli më parë dhe...

Opinion

Pësimi i kthyer në mësim: ideja e gabuar mbi diplomacinë

Nga Salih Mehmeti Mospranimi i Kosovës në Interpol e tejkalon dimensionin thjeshtësisht teknik të çështjes....

Nga Fadil Maloku

“Korigjimi”, taksat e arrestimet s’i shkojnë përshtati Kosovës, po veç Serbisë

1. Nëse, qëndrimi vendimarrēs (taksa mbrojtëse 100% dhe arrestimet e qytetarëve serb të dyshuar për...

Nga Astrit Patozi

“Farsa e re e Lulzim Bashës nuk është proçesi juaj”

(Në përgjigje të interesit të shumë demokratëve të zhgënjyer nga shkeljet e rënda të statutit...

Opinion

Unaza që na shtrëngojnë lakun!

Nga Bardhyl Bejo/ Nuk kalon muaji dhe ne vend krijohen shqetesime teper serioze, ja si...