MENU
klinika
Pas ikjes së Xhafës, hamendje për arsyet dhe pasardhësin

Ushtarakët drejtojnë policinë në situatë të jashtëzakonshme. A jemi në të?

Nga Alban Daci

Pse deputetët e Veriut janë “përfaqësuesit” më të këqinj

Politika shqiptare, siç duket, na ka futur të gjithëve në një qorrsokak, nga ku zor...

Nga Shpëtim Nazarko

Kush janë agjentët e vërtetë që hedhin në erë Shqipërinë?

Në llumin mediatik të këtyre ditëve të fundit u prodhua edhe një varjant tjetër “alla...

Nga Lutfi Dervishi

“Lista e Greqisë, lista e turpit që denigron gazetarët”

Nëse kërkon në “Google” për “listën e emrave të gazetarëve shqiptarë që janë financuar me...

Idrizi shpjegon 'misterin' e pagesës greke

Çamëria është sa e imja aq edhe e çdo shqiptari

Nga Shpëtim Idrizi/ Çamëria është sa e imja aq edhe e çdo Shqiptari. Të nderuar...

Nga Col Mehmeti

Lista? Fake news, Greqia s’do i publikonte kurrë emrat

Këto listat me emna e mbiemna të njerzve që demek paskan marrë dhrami në këmbim...

Opinion

Albania-Maxiproces

Nga Alban Daci Aq shumë e fëlliqtë është bërë loja në Shqipëri, sa edhe gazetarët...

Fondet sekrete greke

Lista e gazetarëve/ Mediat greke: Fake news

Nga Erdi Bërxulli  Nuk ka asnjë gazetë greke që të ketë botuar listë gazetarësh shqiptarë...

Nga Altin Bamllari

Natyra qesh, njerëzit vetëm qahen

Para ca ditësh dikush më shkruan në inbox: “Altin, të ftoj të vizitosh Steblevën. Ka...

Analizë

Dosja e kaltër: Prosekutim apo persekutim i Tahirit?

Nga Mentor Nazarko  (Një vit më parë) Ndërsa në komisionin e mandateve të deputetit diskutohej...

Nga Mentor Nazarko

Antishpifja, manovër e çastit, por a ja vlen të merresh me të?

Siç është bërë e ditur, Kryeministri Rama ka iniciuar ditët e fundit një iniciativë të...

Nga Bardhyl Bejo

Sheshi shokë sheshi…!

Ne fakt, moshes time nuk i shkon kerkund roli i “provokatorit”. Por kur mund te...