MENU
klinika
Igli Tola

(S) Kemi lek për arsimin…

Opinion

Varfëria e trashëguar me shekuj

Nga Fahri Xharra  “Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në...

Opinion

Sllavët u islamizuan më shumë se ne.. dhe na islamizuan dhe ne

Nga Sali Mehmeti  Thojshin që islami e krijoi nji digë mbrojtëse kundrejt sllavëve në veri,...

Nga Astrit Patozi

Pushime të mbara, protestës!

Kam frikë se mund të kem qenë i pari, por radha gjithësesi nuk ka shumë...

Letra e Donald Trump

A tregoi Trump dobësinë e Amerikës, në letrën që i dërgoi Thaçit?

Nga Fadil Maloku  1. Jemi duke jetuar në kohën e rënies së ngadalshme, por të...

Nga Ramadan Sokoli

Origjina e Lahutës ndër shqiptarë daton e dokumentuar në 1335

Në Shqipërinë Veriore lahutë quhet një vegël muzikore me një kordë,prej qimesh kali,së cilës i...

Opinion

‘Dyfytyrësia e shqiptarëve’

Nga Lis Bukuroca Shteti serb të ka copëtuar si komb, si atdhe dhe të ka...

Opinion

Trishtim në prag dimri!

Nga Artan Fuga  Pas 14 ditësh protestash studentore dhe që studentët kanë braktisur mësimin, gjendja...

Nga Rexhep Qosja

Për studentët e Tiranës!

Të dashur studentë, I përkrah kërkesat tuaja, E përkrah protestën tuaj. Puna, politika, veprimtaria, krijimtaria...

Nga Mentor Nazarko

Një parti e re politike prej… studentëve

Cilat janë rrugët e reja të shndërrimit të protestës në zhvillim të ri.. sipas modelit...

Opinion

Serbët duan luftë, por nuk jua mban

Nga Lis Bukuroca Këto dy javë kam përcjellë çdo ditë “b92”, “Novostin”, “Danas”, “Blic” dhe...