MENU
klinika
Nga Salih Mehmeti

Gent Cakajn e përmbysi parapolitika

Nga Salih Mehmeti

Kur rolet ndërrohen: VV si dikur Thaçi për Preshevën

Me 26 janar të vitit 2013, VV-ja e pati mbajtë nji protestë «solidarizimi i qytetarëve...

Nga Salih Mehmeti

“Një përbetim qesharak: Meta-Kurti-Buzhala”

Mos-dekretimi i Cakës në krye të diplomacisë shqiptare âsht komplot me e sabotue projektin pivotal...

Opinion

Aferim President, për dekonspirimin e djallëzisë dhe babëzisë së Edi Ramës!

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku 1. Racionaliteti, po edhe atdhetarizmi i Presidentit Ilir Meta, me...

Nga Mentor Nazarko

Luftë e hapur Meta-Rama, viktimë apo përfitues Cakaj?

Është krejt e qartë se me aktin e fundit, refuzimin e kandidaturës së Genti Cakajt...

Nga Mentor Nazarko

Meta dhe Kotzias për Bushatin/ Ku bashkohen dhe ku ndahen ?

Një vendim i Presidentit Meta për të rezonuar me njëfarë kurioziteti a habie publike për...

Nga Igli Tola

Politika, aq sa ‘in’ dhe ‘out’ protestës tonë…

Këto ditë që protesta jonë rifilloi këtë fillim Janari, po aludohet që kasta politike po...

Opinion

Nuk na duhen më xhamitë, kemi mjaft!

Shkruan Afrim Musliu Në Suedi janë 3363 kisha. Prej tyre, 2931 kisha njihen si trashëgimi...

Opinion

Pas 40 vjetësh duke menduar për famën me baltë nëpër duar, m’u bë i famshëm oxhaku!!!

Nga Adi Dule Nje reagim i artistit Adi Dule, ne studion e te cilit Edi...

Opinion

Një popull që fle, vdes shpejt…

Nga  Profesor Dr. Fadil Maloku  1.Alarmin që e pata dhënë (sa isha anëtarë i KQZ-s,...

opinion

Online/ Mbeturina shqiptare anti-Skënderbe

Masi jemi në të parafundit ditë të këtij viti, i zyrtarizuem edhe si «viti jubilar...

Nga Salih Mehmeti

Mesazhi urimi i një shoku të ministrit të jashtëm të Kosovës!

I kam do pritshmëni prej shokut tem dhe shokut tonë që mori besimin me e...