MENU
klinika
Visar Zhiti

‘Mbresë nga leximi i veprës së Kadaresë ‘Kur sunduesit grinden”

Opinion

Pësimi i kthyer në mësim: ideja e gabuar mbi diplomacinë

Nga Salih Mehmeti Mospranimi i Kosovës në Interpol e tejkalon dimensionin thjeshtësisht teknik të çështjes....

Nga Fadil Maloku

“Korigjimi”, taksat e arrestimet s’i shkojnë përshtati Kosovës, po veç Serbisë

1. Nëse, qëndrimi vendimarrēs (taksa mbrojtëse 100% dhe arrestimet e qytetarëve serb të dyshuar për...

Nga Astrit Patozi

“Farsa e re e Lulzim Bashës nuk është proçesi juaj”

(Në përgjigje të interesit të shumë demokratëve të zhgënjyer nga shkeljet e rënda të statutit...

Opinion

Unaza që na shtrëngojnë lakun!

Nga Bardhyl Bejo/ Nuk kalon muaji dhe ne vend krijohen shqetesime teper serioze, ja si...

"Sikur të ishim përsëri 54..."

E thotë historia e të parëve tanë: Janë 54-fshatrat e Himarës

Edhe njëherë për ata që çuditen kur unë them se Bolena, Kallarati, Fterra, Çorraj, Kuçi,...

Dreka ceremoniale

Varrezë serbe në Shkodër

Të dielën, me 7 Tetor, 2018 përfaqësuesit e shoqatës “ Moraça-Rozafa” dhe shoqatës ortodokse “...

Nga Taulant Muka (ish-zv./ministër Arsimi)

Ndaleni konkursin për shefat e shërbimeve spitalore!

Konkursi i shefave të shërbimeve në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” (QSUT): Çfarë kërkova si...

Opinion

Ngjarje e vërtetë nga Qeparoi shqiptar

Nga Filip Lami Ishte viti 1927. Isha 10 vjeç. Festohej 15 vjetori i ngritjes së...

Opinion

Punë e mençur sjellja e eshtrave të Mid’hat Frashërit

Nga Petrit F.Zeneli Sjellja e eshtrave të Mit’hat Frashërit në Atdhe?! Po, është një punë...

Nga Sali Mehmeti

Nuk luftohen mallrat serbe veç me një taksë

Me e pa këtë punë përtej Gllogjës e makinacioneve të çdoditshme, taksa 100% mbi prodhimet...

Nga Astrit Patozi

Fati i Gruevskit trazon më shumë Tiranën se Shkupin

Arratia e ish-kryeministrit, dikur autoritar dhe të gjithëfuqishëm, si dhe fundi i hidhur jo thjesht...