MENU
klinika
Mentor Nazarko

Akuza me shampanjë dhe jahte…në Kosovë

Mentor Nazarko

Vetting-u jetim… edhe nga amerikanët?

Ngjan sikur ka një konsensus të heshtur për të shtyrë fillimin e procesit të pastrimit...

Mentor Nazarko

SHBA, më e dobët apo më e fortë në Shqipëri?

Kohët kur ambasadori amerikan Lu së bashku me ambasadoren e BE-së, Vlahutin, dilnin së bashku...

Mentor Nazarko

Ju tregoj ku takohemi me arvanitët, origjinën e Himarës dhe të Enriko Kuçia-s

Mentor Nazarko– Si ju duket kjo ceremoni në pikëpamje të ringjalljes së përkatësisë arbëreshe këtu?...

Shpëtim Nazarko

Vetëvrasja e Shqipërisë në Vlorë

Ky shkrim synon të rishkrijë në një të vetëm atë që kam botuar në gazetën...

Mentor Nazarko

Mrekulli të shohësh shqiptarë nga gjithë bota në një fshat arbëresh të Siçilisë [VIDEO EKSKLUZIVE]

Arbëreshët kanë qenë ura e perëndimit për Shqipërinë. Sporti mrekulli njerëzore që bashkon botën. Imazhi...

Mentor Nazarko

Komunitet grekofon, por greqishtja e Himarës nuk është e vjetër [VIDEO EKSKLUZIVE]

Mandala flet për prejardhjen e përbashkët të arvanitasve dhe arbëreshëve-Morenë. Flet për himariotët dhe origjinën...

Mentor Nazarko

Kombëtarja përfaqëson kombin! Është jashtë çdo feje dhe mbi çdo fe!

Raporti midis imamëve, apo priftërinjve me sportistët e shquar që përfaqësojnë kombin, një raport që...

Mentor Nazarko

Sporti, kryevepra që bashkon njerëzit

Një reflektim i thellë mbi ndikimin e sportit në forcimin e ndjenjës së përkatësisë kombëtare...

Mentor Nazarko

Droga nuk blen dot zgjedhjet!

Pse alibia që droga ka paracaktuar rezultatin e zgjedhjeve, është e dobët. Lazarati përshembull, votonte...

Mentor Nazarko

Kush e humbi kohën për të çrrënjosur drogën?

Pas goditjes së Lazaratit, u krijua një momentum i jashtëzakonshëm për të imponuar një model...

Mentor Nazarko

Kolumbia ka rotacion… Lazarati nuk i bleu dot zgjedhjet as në Gjirokastër!

Disa pikëpyetje retorike në lidhje me përhapjen e drogës dhe ndikimin e saj elektoral. A...