MENU
klinika
Propozimi i ri

Finalja e Champions League në New York?

Maradona flet si trajner i ri

“Droga po më vdiste, e lashë falë atyre…”

Diego Armando Maradona para pak ditësh ka lënë Bjellorusinë, ku ishte president i klubit të...

Mashtroi me taksat

Katër muaj burg për lojtarin e Real Madrid

Duket se Spanja nuk ka ndërmend të ndalet për të luftuar evazionin fiskal dhe kjo...

“Dardanët”: Fadil Vokrri, heroi ynë!

Mediet botërore, jehonë fitores së Kosovës

Disa nga mediat më të mëdha botërore kanë raportuar për ndeshjen e mbrëmshme të Kosovës...

Formula 1

Zyrtare, Raikkonen largohet nga Ferrari

Pas zërave dhe thashethemeve në Formula 1, Ferrari ka konfirmuar përfundimisht se Kimi Raikkonen nuk...

US Open, Tenis

Pas triumfit në USA, Djokoviç: Çmenduri!

Tenisti serb Novak Djokoviç, ka treguar vështirësitë që ka kaluar, menjëherë pasi ka fituar grand...

Liga e Kombeve

Portugalia mposht Italinë pa Ronaldon

“No Ronado, no problem”. Portugalia ka arritur të mposhtë Italinë me shumë ndryshime në ndeshjen...

"Fadil Vokrri" inagurohet me festë

Kosova, vjen fitorja e parë në ndeshje zyrtare

Historike për futbollin e Kosovës. Nisi si një festë dhe e tillë u mbyll deri...

Liga e Kombeve

Kombëtarja reziston vetëm një pjesë loje

Kombëtarja shqiptare rikthehet shumë shpejt me këmbë në tokë pas fitores 1-0 ndaj Izraelit. Kuqezinjtë...

Shiriti në “ankand”

Ndryshon përsëri kapiteni i Kombëtares

Që nga dita që Lorik Cana vendosi të largohej nga Kombëtarja, shiriti i kapitenit është...

Liga e Kombeve

Skoci-Shqipëri, formacionet zyrtare të sfidës

Në orën 20:45, në “Hamden Park” të Glasgoë, Skocia dhe Shqipëria do të provojnë forcën...

Kombëtarja U-19

Miqësorja, Islanda merr hak ndaj Shqipërisë

Në takimin e parë miqësor me Islandën, vetëm pak ditë më parë, Shqipëria U-19 fitoi...

REKLAMA