MENU
klinika
Humbet gruaja në Fier

Ra në lumin Vjosë?/ Polumbarët nisën e ndaluan kërkimet

Apeli i burrit për autoritetet

E paralizuara u hodh në Vjosë/ “Polumbarët të kërkojnë trupin”

Që prej mbrëmjes së djeshme një grua 59-vjeçare nga fshati Ferras është shpallur e zhdukur....

Detajet

Fier/ Aksidentohet, humb jetën 66-vjeçari

Një 66-vjeçar ka ndërruar jetë në spital pasi është përplasur me një mjet të parkuar....

Detajet

Vrasja e trafikantit, ekstradohet fieraku nga Holanda

Një 39 vjeçar i dënuar me 23 vite burg për “Vrasje”, me 8 vite burg...

Detajet

Berat/ Rruga e kalasë totalisht e shkatërruar

Rruga ku kalojnë çdo vit mijëra e mijëra turistë në Kalanë e Beratit, është plotësisht...

Aksioni i policisë

Fier/ I sekuestrohet kokainë dhe kanabis, në kërkim autori

Policia e Fierit ka shpallur në kërkim pronarin e automjetit ku u gjet 3 Kg...

Në Mallakastër

Konflikti për pronën/ Vëllezërit përplasen fizikisht

Një konflikt pronësie ka përplasur fizikisht mes tyre tre vëllezër në Mallakastër. Policia ka arrestuar...

Përfundoi kontrata e shërbimit

Tërhiqen kontenierët/ Kuçova “mbulohet” nga mbetjet

Kuçova po kalon ditë të vështira sa i përket pastrimit të mbetjeve urbane. Firma që...

Dëme në qytet

Vlorë/ Stuhi dhe reshje intensive, pezullohet lundrimi në port

Avari nga moti i keq në Vlorë. Për shkak të reshjeve intensive dhe erës, lundrimi...

Banore dhe ambientalistë të shqetësuar

Mbetjet urbane “mbysin” Orikumin

Një shqetësim prej vitesh i banorëve të qytetit të Orikumit, si dhe ambientalistët e vendi...

Arrestimet në flagrancë

Fier/ Policia kontroll automjeteve, arrestohen 7 persona

Policia Rrugore e Fierit vijon kontrollet në të gjitha rrugët urbane dhe dytësore me qëllim...

Në Mallakastër

Banorët e Ngraçijes protestojnë: Nuk i çojmë dot fëmijët në shkollë

Banorët e fshatit Ngraçije të Mallakastrës kanë protestuar tek zyra e Arsimit pasi 16 fëmij...