MENU
klinika
Balluku inspekton punimet

Fier/ Ndërtimi i By Pass-it përfundon para verës

I përket Luftës së Dytë Botërore

Gjendet një predhë 300 kg në Fier, ushtria “blindon” zonën

Një predhë, e cila i përket Luftës së Dytë Botërore është gjetur në fshatin Frakull...

Mjeti me targa false

Ngjarje e rëndë në Fier, digjet BMW-ja

Një makinë e tipit ‘BMW’ është gjetur e djegur në Fier pranë vendit të quajtur...

Protestojnë fermerët

Qumështi ‘lumë’ në Lushnjë

Fermerët e Lushnjës dhe të Rrogozhinës janë ngritur sërisht sot në protestë, duke kundërshtuar ndryshimin...

Zëvendëson Fatmir Lushin

Fier/ Prezantohet drejtuesja e re e Prokurorisë

Drejtuesja e re e Prokurorisë në Fier, Violeta Shkurta është prezantuar sot nga përfaqësuesit e...

Detaje

U caktua drejtues i Prokurorisë Lushnje, kush është Arben Dyla?

Në krye të Prokurorisë së Lushnjes është caktuar Arben Dyla. Emërimi i Dylës u miratua...

Policia në lëvizje

Çfarë u gjet brenda pakos që terrorizoi Vlorën?

Mbrëmjen e djeshme një pako e dyshimtë alarmoi qytetin e Vlorës. Kjo pako, e cila...

Detajet

Një pako e dyshimtë mban në alarm Vlorën, evakuohet zona

Një pako e dyshimtë është gjetur sot në lagjen e 10 korrikut, në qytetin e...

Tronditet Vlora

Djali i vendos tritolin babait

Policia e Vlorës ka zbardhur detaje të reja nga shpërthimi i lëndës eksplozive në oborrin...

Detajet

Vlorë/ Zjarri “gllabëron” kodrat e Peshkëpisë

Një zjarr ka përfshirë kodrat e fshatit Peshkëpi në Vlorë. Zjarri ka rënë në disa...

Tronditet Vlora

Shpërthim i fuqishëm tritoli në një banesë

Gjatë mesnatës një shpërthim i fuqishëm tritoli ka tronditur Vlorën. Ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Dyshimet e para, zjarrvënie

Darëzeza “përpihet” nga flakët

Zjarret e shumta që kanë përfshirë zona të ndryshme në disa qytete gjatë ditëve të...