MENU
klinika
"Nuk mund të na detyrojë për emigrantët"

Pas Shqipërisë, Mitsotakis “përplaset” edhe me Turqinë

Integrimi i Shqipërisë

Plaset ‘bomba’/ Mitsotakis: Greqia nuk e mbështet!

Greqia kundër hapjes së negociatave dhe bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ky është...

Çfarë kërkojnë ata?

Greqi/ Protestat e Sindikatave rrëmbejnë vëmendjen!

Tubimet protestuese filluan në qendër të qytetit të Selanikut para inagurimit të edicionit të 84-t...

Dëshmi tronditëse

Përdhunuan dhe vranë studenten, çfarë ndodhi natën e krimit

Prova të reja dalin në dritë nga vrasja dhe përdhunimi i Helen Topaloudi në Rodos,...

Nga vjen rreziku?

Greqia në alarm, autoritetet arrestojnë 7 xhihadistë

Ministri për Mbrojtjen e Qytetarëve ka deklaruar këtë të martë se autoritetet greke kanë arrestuar...

Nis largimi nga Lesbos

Situatë e pazakontë me refugjatët në Greqi

Transferohen 1500 refugjatë nga ishulli Lesbos në zonat veriore të Greqisë. Operacioni që konsiderohet mjaft...

Arratisje në grup

Alarm në burgun grek, arratisen dy shqiptarë

Alarm në burgun grek në zonën e Tiryns (Tyrinth) këtë të mërkurë, ku janë arratisur...

Çfarë arriti?

Maturanti shqiptar thyen rekord në Greqi

Rahman Lumi, maturanti shqiptar me banim në Nea Mudania, Chalkidiki të Greqisë, triumfon në provimet...

Epiqendra

Greqia nuk gjen qetësi, tjetër tërmet “shkund” vendin

Një tjetër tërmet ka goditur Greqinë. Tërmeti me madhësi 3.5 i shkallës Rihter ndodhi rreth...

Ja ku ishte epiqendra

“Shkundet” sërish Greqia, tjetër tërmet godet tokën

Një tërmet me magnitudë 3.3 i shkallës Rihter goditi sërish Greqinë. Lëkundja u regjistrua në...

Video

Alarmante në Greqi, mijëra të evakuar nga zjarret

Situata e zjarreve në Greqi vijon të jetë alarmante, duke çuar në evakuimin e mijëra...

Magnituda 3.5 ballë

Tjetër tërmet “shkund” Greqinë, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.5 i shkallën Rihter ndodhi në orën 12:56 pasditen e të...