MENU
klinika
Ç'po ndodh në shtetin fqinjë?

Greqia nuk gjen qetësi, tërmeti 5.3 ballë trondit Kretën

Epiqendra

Sërish panik në Greqi, lëkundet Selaniku

Duket se lëkundjet sizmike në Greqi nuk kanë të ndalur. Një tërmet 3.9 e shkallës...

Negociatat me BE

“Greqia nuk do ta bllokojë Shqipërinë, por ka kushte”

Mediat greke kanë dalë sot me një njoftim të rëndësishëm. “Greqia nuk do bllokojë anëtarësimin...

Çfarë thonë sizmiologët?

Panik shumë pranë Shqipërisë, paralajmërohen tërmete të mëdha

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur shtetin fqinjë, Greqinë gjatë mbrëmjes së djeshme. Ndërkohë lëkundjet...

Detaje

“Shkundet” sërish Greqia, tjetër tërmet godet vendin

Greqia është tronditur sërish ditën e sotme. Një tjetër tërmet ka shkundur themelet e shtetit...

Rezultatet elektorale

Bie Agimi i Artë!

Koha e partisë radikale “Agimi i Artë” në Greqi, po perëndon, ajo nuk përfaqësohet më...

Shkatërrohet grupi kriminal

Vidhnin banesa / 17 shqiptarë të arrestuar në Milano!

Policia italiane ka arritur të shkatërrojë një grup kriminal në fushën e vjedhjeve. Ata kishin...

Dështimi në zgjedhjet parlamentare

Greqi/ “Agimi i Kuq” drejt kapitullimit!

Partia radikale e djathtë “Agimi i Kuq” në Greqi drejt fundit: Ajo nuk përfaqësohet më...

Çfarë shkruajnë gazetat greke?

Banda shqiptare e grabitësve drejt gjykimit

Mediat greke kanë publikuar fotografitë dhe emrat e shqiptarëve të arrestuar për grabitje, kryesisht në...

Çfarë shkruajnë?

“Vdes Erdogan”, mediat greke çorientojnë botën

Lexuesit e mbarë botës janë çorientuar nga lajmi i shpërndarë në mediat greke dhe rrjetet...

Detajet

Drogë në kufi, kapet shqiptari në Greqi

Kapen 96 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Sot në orët e para, në një zonë...

"Mbajmë Greqinë në këmbë dhe..."

Greqi/ Qeveria e Mitsotakis merr besimin nga Parlamenti

Me 158 vota pro, qeveria greke e Kyriakos Mitsotakis ka marrë besimin nga Parlamenti grek....