MENU
klinika
Kopshtet dhe shkollat fillore vijojnë normalisht

Nga nesër, Greqia i rikthehet ”Lock-Down”

Rekord raste dhe viktimash nga covid-19

Mitsotakis me dorë të hekurt: Greqia drejt mbylljes totale!

Qeveria greke duket se do të shpalle mbyllje të përgjithshme. Sipas informacioneve të fundit pritet...

Besimtarët kanë nisur faljen pas 14 vjet pritjeje...

Hapet xhamia e parë në Athinë

Është hapur në kryeqytetin grek, Atinë, xhamia e parë për besimtarët myslimanë. Këtë të hënë...

Qeveria greke merr vendim

COVID-19/ Nga sot Selaniku dhe Serra futen në karantinë

Nga sot Selaniku dhe  Serra me vendim të qeverisë greke do të jenë në bllokim...

Shtetrrethim në këto orare, ja mesazhi i fortë i Micotaqis

Greqia shtrëngon masat, përcaktohen zonat e rrezikut

Greqia ka shtrënguar edhe më tej masat për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Protothema shkruan...

Mbyllje e dytë e përgjithshme për Greqinë?

Rekord infektimesh/ Qytetet që hyjnë sot në karantinë

Selaniku, Larisa dhe Rodhopin do të hyjnë sot në karantinë pas rasteve të shtuara me...

Jashtë Portit të Pireut

Incident i rëndë në det, çahet në mes anija greke

Një aksident i rëndë ka ndodhur në det jashtë Portit të Pireut në Greqi, kur...

Ja deri kur

Greqia shtyn sërish masat bllokuese me Shqipërinë

Greqia ka shtyrë përsëri masat bllokuese anti-covid, me Shqipërinë  deri në datë 8 nëntor. Mbeten...

Prej disa ditësh në arrati

Nënkryetari i Agimit të Artë po kërkohet edhe në Shqipëri!

Zyrtarisht nënkryetari i Agimit të Artë Christos Pappas është i arratisur, ndërsa mediat greke raportojnë se policia...

Maskat të detyrueshme edhe në rrugë

Nis ndalimqarkullimi në Greqi!

Greqia raportoi të shtunën 935 raste të reja të koronavirusit ndërkohë që rekordi i mëparshëm...

COVID-19

Hyn në fuqi përdorimi me detyrim i maskës në Greqi

Rritja e numrit të infektimeve në Greqi ka detyruar autoritetet shëndetësore greke që të forcojnë...

Me maska dhe flamurin grek

2 vjetori i vrasjes/ Familja përkujton Konstandinos Kacifas

Në një ceremoni private, të afërm dhe familjarë kanë përkujtuar Konstandinos Kacifas, të riun i cili...