MENU
klinika
Thikë në fyt gardianit

Kapet një nga shqiptarët e arratisur nga burgu grek

Reagimi

Mediat greke: Ja arsyeja pse i burgosuri shqiptar vdiq në qeli

Mediat greke kanë shkruar në lidhje me vdekjen e shqiptarit Bardhyl Tusha në burgjet greke....

Rekomandimi i KE-së

Negociatat/ Greqia ka një kusht për Shqipërinë

Athina zyrtare ka reaguar pas marrjes së rekomandimit pozitiv nga Komisioni Europian për Shqipërinë për...

E konfirmon zëdhënësi i qeverisë

Greqi/ Zbulohet data e zgjedhjeve të parakohshme

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Greqi do të mbahen në datën 7 korrik. Ishte zëdhënësi...

EMRI

U arratis nga burgu grek, zbardhet identiteti i shqiptarit

Mbrëmjen e djeshme dy të burgosur u arratisën nga burgu grek i Alvonës. Të dy...

Detajet

Kur mbahen zgjedhjet në Greqi? Zbulohet data

Greqia do t’i drejtohet sërish kutive të votimit, jo në qershor por më 7 korrik....

Shkrimi në mediat greke

Mafia shqiptare sulm të përgjakshëm në Athinë

Një sulm i përgjakshëm ka ndodhur sot në qendër të Athinës. Pres e sulmit ka...

Natë episodike

Plas në burgun grek “Koridhalos”, përleshje masive mes shqiptarësh

Në burgun grek të Koridhalos ka shpërthyer një sherr masiv mes shqiptarëve mbrëmjen e djeshme....

Thirrja e Tsipras

Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme

Pas rezultateve zhgënjyese të partisë së tij në zgjedhjet europiane, kryeministri grek Alexis Tsipras ka...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian

Greqi, “exit poll”-et nxjerrin fituese “Demokracinë e Re”

Rezultatet paraprake të kompanive të sondazheve (Exit Polls) si dhe një sondazh i televizionit shtetëror...

Votimet

Greqia në zgjedhje/ Tsipras dhe Mitsotakis mesazhet e fundit

Me një miting të madh në sheshin qendror të Athinës kryeministri Aleksis Tsipras ka mbyllur...

'Do vendosim Veto'

Mitsotakis kërcënon Shqipërinë: Harrojeni BE!

Kërcënimet ndaj Shqipërisë për t’i ndaluar rrugën drejt integrimit europian janë pjesë e fushatës të...