MENU
klinika
"Gratë po ndryshojnë botën"

Manastirliu uron 8-Marsin nga “Shefqet Ndroqi”: Brenda kësaj jave përfundon vaksinimi i të gjithë personelit shëndetësor

"Mund të kalojnë vetëm këmbësorët"

Kapshtica mbetet e mbyllur, pala greke shtyn afatin deri në…

Pika kufitare e Kapshticës do vazhdojë të jetë e mbyllur deri më datë 22 mars....

Mutacionet e reja të COVID

Varianti brazilian dhe ai i Afrikës së Jugut arrijnë në Greqi

Dy raste të infektuar me mutacionet e reja të COVID janë zbuluar ditën e dile...

Banorët të gjithë të vaksinuar

Njihuni me 8 ishujt grekë “pa Covid”

Nuk është vetëm Kastellorizo “parajsa pa koronavirus” në Greqi. Mediat raportojnë se janë shtatë ishuj...

"Duhet 3 javë mbyllje totale"

Spitalet në Greqi në prag të kolapsit, mjeku ngre alarmin

Shtimi i numrit të intubimeve dhe shtrimit të pacientëve me Covid-19 në Greqi po rritet...

24 lëkundje pas mesnate vetëm në Elassona,

Greqia nuk gjen qetësi, dhjetëra banorë kaluan natën jashtë

Greqia prej orësh nuk gjen qetësi teksa rajonet e Larissës dhe Thesalisë janë goditur nga...

Pas tërmetit që tronditi Greqinë

Në zonat më të goditura dhjetëra banorë e kalojnë natën jashtë

Dhjetëra banorë të fshatit Damasi të Tirnavos, ku të paktën 80 shtëpi janë rrënuar nga...

Sot shifra rekord rastesh pozitive dhe viktimash

Greqia njofton masat e reja shtrënguese

Qeveria greke është alarmuar pas shifrave të fundit të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, me...

Lëkundjet ndihen edhe në Jug të Shqipërisë

Një tërmet i fuqishëm godet Greqinë

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3 të shkallës rihter ka shkundur sot Greqinë. Lëkundjet raportohen...

Zgjat karantinën dhe...

Greqia shtrëngon masat/ Si do të lëvizet në Kakavijë

Greqia i ka ashpërsuar edhe më tej masat ndaj Shqipërisë, për shkak të situatës nga...

Vendimi u mor nga qeveria greke

Kapshtica e mbyllur deri më 8 mars, MEPJ sqaron

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme sqaron ashtu si policia se Pika e Kalimit...