MENU
klinika
Shqipëri-Greqi

Dashuri-urrejtja dhe gjembat e së kaluarës

Çfarë kërkohet nga autoritetet shqiptare?

‘Kacifas’/ Greqia hap hetim për vrasjen e ekstremistit në Bularat

‘Kacifas’, Greqia hap hetim për vrasje të qëllimshme të ekstremistit minoritar në Bularat. Mediat greke...

Ja si lëvizi magnituda

Ç’po ndodh në Kretë? Tre tërmete brenda 6 minutash

Kreta nuk po gjen qetësi. Nga 2.8 deri në 3.9 i shkallës rihter, lëkundjet e...

"Shqipëria të pranojë gabimet në ndërtime"

Sizmiologu grek: Pasgoditjet janë dukuri të natyrshme

Kostas Papazahos, profesori i shquar i sizmiologjisë në Universitetin Aristotelis të Selanikut shpjegon para kamerës...

Shqiptarët homazhe në Athinë

Ndezen qirinj në kujtim të 51 viktimave nga tërmeti

Emigrantët shqiptarë në shenjë nderimi për 51 jetët e humbura nga tërmeti shkatërrues i 26...

Solidarizohet shoqata shqiptare e Kretës

20 ton ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti

Shoqata e Kretës në Greqi është solidarizuar në ndihmë të të prekurve nga tërmeti i...

Peloponezi nën ethet e frikës

Greqia zgjohet në lëkundje, tërmeti godet fqinjin

Një tërmet me magnitudë 6.1 ballë ka goditur sot Greqinë. Tërmet e pati burimin në...

Moti i keq

Situatë katastrofike në Greqi

Një valë e motit të keq që ka marrë emrin “Giryónis” nga mitologjia greke ka...

Ja ku u ndjen lëkundjet

Tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter mëngjesin e sotëm

Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter  ka goditur Greqinë mengjesin e sotëm në...

Video/ “13 deputetë janë arvanitas”

Në gjendje të rëndë politikani që tronditi Parlamentin grek

Historiani dhe ish-deputeti grek, Manolis Glezos, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Mediet raportojnë se...

Ja ku ishte epiqendra

Tërmeti me magnitudë 4.2 godet ishullin grek

Një tërmet me madhësi 4.2 të shkallës Rihter ndodhi mbrëmjen e së së premtes në...

Mitsotakis përmend kushtin për në BE

‘Rizgjohet’ interesi grek për Shqipërinë

Në nisje të Samitit të Selanikut, Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka folur për marrëdhëniet...