MENU
klinika
Mes tyre 3 shqiptarë

Goditet banda kriminale në Greqi/ Arrestohen 8 persona!

Shumica gra dhe fëmijë

Emigrantët në Greqi ngrihen në protestë

Sipas burimeve policore, rreth 400 emigrantë të kampit Moria, shumica gra dhe fëmijë, marshuan drejt...

Vlera e Marrëveshjes së Prespës

Cipras: Maqedonia e Veriut partner i besueshëm i BE

Ish-kryeministri i Greqisë Aleksis Cipras në fjalimin e tij në hapjen e Samitit të “The...

Kur u nisën gomonet nga Vlora?

Si u shkatërrua rrjeti i trafikut të drogës Shqipëri-Turqi?

Policia greke në një deklaratë zyrtare ka dhënë detaje nga aksioni në det, ku u...

Detaje

Ç’po ndodh në Greqi? Operacion i madh detar antidrogë

Një operacion i madh detar antidrogë është duke u zhvilluar në Greqi, në ishullin Skopelou....

Ngjarje e rëndë

Refugjatët i vënë flakën kampit në Greqi, 2 të vdekur

Refugjatët i kanë vendosur flakën kampit në Greqi, duke shënuar kështu dy viktima. Refugjatët ishin...

Detaje

Anija në Greqi kaplohet nga zjarri, alarmohen 538 pasagjerë

Anija “Olympic Champion” me 538 pasagjerë në bord, e cila përshkon rrugën detare Igoumenitsa-Venecia menjëherë...

Deklarata befasuese e Zaev

“Greqia duhet të marrë përsipër udhëheqjen e Ballkanit”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka bërë një deklaratë befasuese, ndërsa tha se...

Tragjedi në brigjet greke

Përmbyset varka, vdesin disa persona, mes tyre dhe fëmijë

7 persona humbën jetën pas përmbysjes së një varke Turke në brigjet greke, në afërsi...

Foto/ Destinacion ishte Turqia

Snajperistët hapin zjarr ndaj gomones shqiptare me drogë

Operacion i madh dhe shkëmbim zjarri në ujërat detare të Greqisë. Një gomone e nisur...

Epiqendra

Rikthehet paniku te fqinjët, tërmeti “shkund” Greqinë

Pas Shqipërisë, një tërmet i fortë ka tronditur Greqinë. Një lëkundje me magnitudë 5 është...

Mediat greke

Takimi me Ramën/ Greqia nis me kërkesat!

Takimi që kryeministri Edi Rama pati e homologun e tij Kiriakos Mitzotaqis në New York...