MENU
klinika
Droni fluturon mbi Athinë

Aparati regjistron temperaturën 55° C në asfalt

Krimi në sy të fëmijëve të mitur

“Dua divorcin”, emigranti shqiptar në Greqi masakron me thikë bashkëshorten

Një tjetër ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi, ku një 47-vjeçar shqiptar ka plagosur...

Shumë pranë kufirit me Turqinë

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi

Një tërmet me magnitudë 5.2 u regjistrua afër ishujve grekë të Dodekanezit, jo shumë larg...

Udhëtarët shqiptarë presin për të kaluar

Radhë kilometrike në Kapshticë

Radhë kilometrike janë formuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Avaria është krijuar për...

DW: Banorët e rajonit jetojnë me frikë

“Në kufirin Shqipëri-Greqi lulëzon kontrabanda e kanabisit”

Një nga rrugët më të mëdha të kontrabandës së kanabisit dhe të drogave në Evropë...

Koronavirusi

Greqia ndryshon masat e hyrjes në pikat të kalimit kufitar me Shqipërinë

Qeveria greke ndryshon masat e hyrjes në pikat të kalimit kufitar që e lidhin me...

Në Greqi punonjësve do t’u mbahet paga mujore

Protesta kundër vaskinimit me detyrim në Europë

Gatishmëria për vaksinim po bie, por incidenca e infeksioneve po rritet. Vende të ndryshme në...

Greqi

Rritja e rasteve tek fëmijët, ekspertët thirrje qytetarëve

Nga 30 korriku, në Greqi fëmijët e moshës 12 deri në 14-vjeç do të ketë...

Mjekët: Të rinjtë të vaksinohen para pushimeve

Delta dominon 75-80% në Greqi

Autoritetet shëndetësore në Greqi i bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen për të parandaluar përhapjen...

Greqi

Flakë dhe molotov, protestë kundër vaksinimit me detyrim

Vaksinimi i detyrueshëm për disa kategori ka zemëruar grekët. Një grup qytetarësh janë ngritur në...

Zjarrfikëset kërkojnë ndihmë nga ajri

Greqia vazhdon betejën me flakët, shkrumbohen mijëra hektarë pyje

Disa rajone të Greqisë prej ditësh janë përfshirë nga flakët të ciilat kanë djegur mijëra...

"Mund të kryejë krime të tjera"

Hetuesit në Greqi: 30-vjeçari e vrau të dashurën me gjakftohtësi

Autori i vrasjes së 26-vjeçares në Greqi, konsiderohet një person i rrezikshëm nga hetuesit. Prokurori grek...