MENU
klinika
Vrasja e ekstremistit Kaçifas

Qindra grekë protestojnë para ambasadës shqiptare në Athinë

Lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Tërmeti 6.8 ballë ‘shkund’ Greqinë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 tronditi Greqinë orët e para të mëngjesit të...

Detajet

Greqi/ Zjarret masive përfshijnë pyjet e Halkidikisë

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën Halkidiki në Greqi në orët e para të...

Detajet

Greqi/ Arrestohet ish-ministri i Mbrojtjes bashkë me gruan

Policia greke ka arrestuar gjatë natës së kaluar ish-ministrin e Mbrojtjes dhe një nga politikanët...

Përmbledhja ditore e rajonit

Një kryetar i komunës në Kosovë kërcënohet me vdekje

Kosova Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka...

Marrëdhënia Greqi-Maqedoni

Tsanakopoulos: Shkupi ka bërë hap historik

Propozimi i votuar me shumicë të dy të tretës në Kuvendin e Maqedonisë për fillim...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Kosova mund t’i bashkohet Shqipërisë’

Serbi Kryetari i Partisë Popullore serbe, Vuk Jeremiç, tha se Kosova do të bëhet anëtare...

Opozita greke

Micotakis: Opozita do ta pengoj Marrëveshjen e Prespës

“Demokracia e Re nuk do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës”, këtë e përsëriti kryetari i...

Deklarata

Tsipras mbron fondet sekrete greke për median në Shqipëri

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, pranoi publikisht ekzistencën e fondeve sekrete për financimin e mediave, shoqatave...

Fondet sekrete

A ka lidhje Kotzias me Sorosin?

Kundërshtimi i egër midis Panos Kamenos, ministrit të Brendshëm të Greqisë dhe njëherësh kryetarit të...

Përmbledhja ditore e rajonit

Maqedonia së shpejti me emrin e ri

Maqedoni Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë në rend dite e kanë pasur pikën për të...

Kriza qeveritare në Greqi

Aleksis Tsipras betohet si ministër i Jashtëm

Kryeministri grek Aleksis Tsipras u betua si ministër i Jashtëm, pas dorëheqjes së Nikos Kotzias,...