MENU
klinika
Shumica e tyre erdhën nga Egjipti dhe Izraeli

Greqia ‘rreziku’ i Ballkanit, 66 raste me koronavirus

Raportimi i mediave greke

Alarm në një shkollë në Greqi, dy nxënës shqiptarë me koronavirus?

Alarm në një shkollë në Leheo, Korinth, pasi dy nxënës, fëmijë emigrantësh shqiptarë dyshohen për...

Numri i të prekurve shkon në...

Koronavirus/ Greqia mbyll shkollat dhe ambientet publike

Vijon të rritet frikshëm numri i viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi. Mediet raportojnë se...

Një mësuese në Selanik

Greqia konfirmon rastin e pestë me koronavirus

Greqia ka konfirmuar rastin e pestë me koronavirus. Pacientja është një mësuese që jeton në...

Fillimisht u dyshua për koronavirus, por...

Humb jetën rrugës për në spital i riu shqiptar në Greqi

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Greqi, pasditen e sotme. Një 32-vjeçar shqiptar ka...

Një 36-vjeçare që vinte nga Italia

Konfirmohet rasti i katërt me koronavirus në Greqi

Konfirmohet rasti i katërt me koronavirus në Greqi. Mësohet se nga virusi është prekur një...

Mbërrin koronavirusi në Greqi

Konfirmohet rasti i parë, një 23-vjeçare që kishte qenë në Itali

Konfirmohet rasti i parë në Greqi me koronavirus, një 23-vjeçare që kishte qenë në Itali....

Ndërpritet puna në disa institucione

Greqia “paralizohet” nga greva 24 orëshe

Punonjësit e pushtetit lokal, gazetarët, punonjësit e spitaleve shtetërore, të hekurudhave dhe të porteve i...

Sindikatat kundër ligjit të ri për sigurimet

Grevë në Greqi/ Paralizohet transporti publik

Grevë e përgjithshme sot në Greqi. Paralizohet krejtësisht transporti publik në Athinë, linjat e trenit...

Regjistrohen dy lëkundje dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 3.4 godet Greqinë

Një tjetër tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi. Mësohet se lëkundjet kanë qenë...

Shpërthejnë revoltat

Greqia merr vendimin e papritur për pensionet!

Ministria e Punës në Greqi së shpejti do të paraqesë një ndryshim me anë të...

SOS për epidemi në Moria

OKB kërkon largim urgjent të refugjatëve nga kampi në Greqi

OKB bën thirrje për evakuim urgjent të kampit të refugjatëve në Moria te Lesvos i...