MENU
klinika
Kërkim për naftë e gaz

Greqia, 500 mln euro investim në detin Jon

Deklarata

Ministri plotësues grek: Zgjerojmë ZEE-në në detin Jon

Ministri plotësues i Jashtëm grek, Georgios Katrugalos është përgjigjur ndaj një pyetjeje se çfarë do...

Përplasja me policinë

U vra nga policia greke/ Zbardhet identiteti i shqiptarit

Ditën e djeshme gjatë një operacioni të Policisë greke për lëndët narkotike, ka mbetur i...

Detajet

Vrasja e shqiptarit në Janinë, reagon policia greke

Përmes një deklarate zyrtare, polica greke ka dhënë informacion për vrasjen e një shqiptari në...

Përplasje me armë zjarri

Grekët marrin hak/ Policia vret një shqiptar në Janinë

Mësohet se pas një përplasje me armë zjarri me policinë greke ka mbetur i vrarë...

“Kokaina”

Grupi i shqiptarit hetohet për ekzekutimin e grekut

Dalin detaje të reja në lidhje me operacionin “Impacto 444”, i cili u zhvillua në...

Varrimi i Kacifas

Greqi/ Ish-ministri Nikos Filis: Kacifas duhej të çarmatosej

Avokati i familjes së Konstantinos Kacifas, Aleksandros Likurezos, deklaroi se nesër në drekë do të...

Spostim i përhershëm

Tërmeti zhvendos ishullin Zakinthos 3 centimetra

Tërmeti i fuqishëm i përpara disa ditëve e ka zhvendosur në mënyrë të përhershme ishullin...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Shkëmbimi i territoreve një ide e rrezikshme’

Kosovë Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurodeputetja Tanja Fajon, duke...

Deklarata e Tsipras

‘Marrëveshja e Prespës do të sjell zhvillim ekonomik në rajon’

“Marrëveshja e Prespës do të kontribuojë në prosperitetin ekonomik e gjithë rajonit”. Kështu deklaroi kryeministri...

Deklarata

Zv/Presidenti grek i PE: Kacifas ishte ekstremist, mos e bëni hero

Zv/ presidenti i Parlamentit Europian dhe deputet i partisë së kryeministrit Aleksis Cipras, Dimitrios Papadimoulis...

Deklarata

“Kacifas”/ Pangalos: S’jam pro faqezinjve që sulmojnë policinë

Ish-ministri i jashtëm dhe ish-zëvendëskryeministri grek, Teodoros Pangalos është pyetur nga televizioni Skai lidhur me...