MENU
klinika
Situatë apokaliptike në Greqi

Zjarret shkrumbojnë sipërfaqe të mëdha

"Mund të kemi bërë çfarë ka qenë e mundshme, por…"

Kryeministri grek kërkon falje për situatën me zjarret

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka kërkuar falje për dështim në luftën me zjarret pyjore në...

Zjarret masive vazhdojnë pa shenja ngadalësimi

Vijon situata katastrofike në Greqi

Mbi 600 zjarrfikës vazhdojnë të luftojnë me një zjarr masiv që po shkatërron ishullin grek...

"500 milion euro ndihmë për të prekurit"

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Kërkoj falje për dobësitë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot një paketë ndihme financiare në vlerë prej 500 milionë...

Katastrofa me zjarret

“Nuk ekziston më ‘ata dhe ne’, jemi bashkë!”

Vatra të shumta zjarresh kanë zhytur Greqinë në një situatë kaotike, prej mëse një jave....

Mbi 2 mijë të evakuuar në ishullin Evia

Greqia përballë situatës më të rëndë në 30 vite

Autoritetet greke po vazhdojnë përballjen me zjarre në ishullin Evia. Më shumë se 2,000 njerëz...

Zjarri në Evia të Greqisë

NASA tregon si u përhap zjarri katastrofik në 5 ditë

Mediat në Greqi kanë publikuar pamje të marra nga sateliti që tregojnë sesi është përhapur...

Situata e rëendë nga zjarret në Greqi

Qytetarët shpërthejnë me mllef ndaj Mitsotakis

Zemërimi dhe pakënaqësia ndaj kryeministrit Kyriakos Mitsotakis janë rritur ditët e fundit pasi Athina po...

(Foto) Mbi 300 shtëpi të dëmtuara, digjen edhe biznese e makina

Dëme të pallogaritshme nga zjarret në Greqi

Mbi 300 shtëpi raportohet të jenë dëmtuar si pasojë e zjarrit që përpiu rajonin e...

Minat në itinerarin e Ballkanit

180.000 herë rrezik vdekjeje për emigrantët

Numri i emigrantëve e refugjatëve në itinerarin e Ballkanit po shtohet, nga koha kur rregullat...

“I nxehti e ka kthyer vendin në fuçi baruti”

Greqia në ‘luftë’ me flakët, 154 vatra zjarri ende aktive

Situatë e vështirë në Greqi nga zjarret. Teksa 2 persona kanë humbur jetën, një punonjës...

Ja sa shqiptarë kanë hyrë nga Kapshtica në 24 orë

Fluks emigrantësh që kthehen nga Greqia në atdhe

Fluks emigrantësh shqiptarë që kthehen për pushimet verore në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të...