MENU
klinika
Pas mbylljes totale!

Qeveria greke merr vendimin: Shkollat hapen më 11 janar

Deri më 11 janar

Greqia rivendos masat shtrënguese pas festave

Qeveria greke shtrëngon masat e kufizimit për pandeminë Covid-19,  nga nesër, deri në 11 Janar....

Pritshmëritë nga viti 2020

Greqia i mban shpresat tek turizmi

Sektori i turizmit të Greqisë pritet të rimëkëmbet verën e ardhshme pas një rënieje dramatike...

Ardhja e emigrantëve për festa

Sa shtetas kanë hyrë nga Kapshtica dhe Qafë-Thana?

Emigrantët shqiptarë vijojnë të kthehen në atdhe për festat e fundvitit. gjatë 24 orëve të...

Ç’duhet të dini nëse udhëtoni drejt Greqisë

Qeveria greke, me rregulla të reja!

Qeveria greke ka vendosur rregulla te reja për të mundësuar kalimin normal të shtetasve shqiptarë...

Ja shifrat e fundit

Vijojnë hyrje-daljet nga Kapshtica e Qafë Thana

Dy ditë nga Viti i Ri vijojnë lëvizjet nëpër Pikat Kufitare, kryesisht të shqiptarëve emigrantë...

Ja ç'duhet të bëjnë qytetarët

Qeveria greke siguron vaksinën edhe për minoritarët në Shqipëri

Dita e djeshme ishte një moment historik për Greqinë dhe të gjithë vendet e BE-së,...

Shefi i Policisë Kufitare bën bilancin

Krimet ndërkufitare/ 37 raste u goditën në Kakavijë

Shefi i Stacionit të Policisë Kufitare të doganës së Kakavijës, Vilson Dine, ka bërë një...

Shifrat e fundit

Vijojnë hyrje-daljet në Qafë-Thanë e Kapshticë

Viti i Ri po afron dhe teksa kanë ngelur edhe tre ditë nuk mungojnë hyrjet...

Greqi

Nisja e vaksinimit, i hapet rruga çlirimit nga ”Lock-Down”

Greqia duket se po sheh dritë në fund të tunelit me vaksinën e Pfizer/BioNTech ndaj...

"E vetmja mënyrë për t’i dhënë fund aventurës COVID"

Mesazhi i Mitsotakis pasi bëri vaksinën: Plotësisht e sigurt dhe efektive

Kryeministri grek, Kyriakos i është drejtuar me një mesazh popullit të tij pasi bëri sot...

Gjithçka që duhet të dini për kategoritë e veçanta

Rregullat për hyrjet dhe daljet drejt Greqisë

Shefi i Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë Vilson Dine, u kujton edhe një herë se...