MENU
klinika
Ku ishte epiqendra?

Lëkundje tërmeti në Juglindje të vendit

Terreni pengon zjarrfikësit

Përfshihet nga flakët zona e Çardhakut në Korçë

Një zjarr ka përfshirë zonën e Çardhakut në qytetin e Korçës. Vatra e zjarrit është...

Nxirrnin certifikata pronësie false

Dënohet grupi i zyrtarëve të hipotekës së Korçës

Dënohen me 7.8 vite burg në total ish-zyrtarët e hipotekës së Korçës, të përfshirë në...

Fiton garën me 3 vota plus

Emiliano Muharremi, kryetar i PS për Bashkinë e Korçës

Emiliano Muharremi është rikonfirmuar në krye të PS-së për Bashkinë e Korçës. Mes kandidatëve, Emiljano...

Arrestohen tre trafikantë

Korçë/ Vijojnë operacionet ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’

Operacionet antikontrabandë ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’ të nisura prej tetorit dhe dhjetorit në Korçë kanë vendosur...

Rrugët nacionale mbushen me patrulla

Mjegulla ‘pushton’ juglindjen

Mëngjesin e kësaj të marte juglindja është mbuluar nga mjegulla. Policia Rrugore e Korçës ka...

3 specie të rralla në dy liqenet

‘Nori i Arktikut’ në Prespë dhe Ohër dhe asgjëkundi tjetër

Specie të reja që dimërojnë në qarkun e Korçës gjatë censusit të shpendëve. Specialistët thonë...

Porosia për shoferët

Zonat malore në Korçë zbardhen nga bora

Reshjet e borës që kanë vijuar gjatë gjithë natës kanë bërë që zonat e larta...

"Të gjitha akset të lira, 1 mijë punonjës dhe..."

Situata me motin e keq, Balluku inspekton Korçë- Ersekë

Të gjitha akset janë të lira dhe automjetet mund të vijojnë qarkullimin normalisht ka bërë...

Njoftimi i policisë

Pezullimi dyditor/ Rihapet qarkullimi drejt Greqisë

Pas dy ditësh pezullim të kalimit të mjeteve të tonazhit të rëndë nga Pika Kufitare...

Ceremonia e hedhjes së kryqit

Dita e ujit të bekuar/ Të rinjtë në Berat sfidojnë temperaturat

Festa e ujit të bekuar ashtu siç është bërë traditë në qytetin e Beratit edhe...

"Mbytet" nga mbeturinat

Fshati i Pogradecit në mëshirë të fatit

E gjithë situata është shkaktuar nga mungesa e koshave të mbeturinave dhe kjo detyron banorët...