MENU
klinika
Probleme shfaq kilometri 9 dhe 12

Dardha përfshihet përsëri nga reshjet e borës

Reshjet e shiut

Probleme me energjinë në disa fshatra në Korçë

Era e fortë dhe reshjet e shiut kanë sjellë probleme me furnizimin me energji në...

Dosja përfundon në GJKKO

Mbyllen hetimet për ish drejtorin e Tatimeve në Korçë

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar hetimet për procedimin penal...

Prindërit e drejtorit të Spitalit

Në spital prej disa ditësh, humb jetën çifti i bashkëshortëve

Një çift bashkëshortësh nga qyteti i Korçës kanë humbur jetën nga virusi Covid 19. Sipas...

Një prej tyre rezultoi pozitiv në testin e shpejtë për Covid-19

Autoritetet greke kthejnë mbrapa 20 punëtorë sezonalë

Rreth 20 persona, punëtorë sezonalë janë kthyer përgjatë kësaj të diele nga autoritet greke të...

Informacionet e para

Zjarr në banesën e të moshuarit, humb jetën 89-vjeçari

Një 89-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e zjarrit të rënë në banesën e tij....

Lame vlerëson korçarët

Mbyllet procesi i legalizimeve në Ersekë!

Përfundon me sukses procesi i legalizimit në qytetin e Ersekës. Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës...

Kërkon lirimin me kusht!

Zani Caushi rikthehet në dyert e Gjykatës së Korçës

Ish- kreu i bandës së Vlorës në vitin 1997, Zani Caushi rikthehet sërish në Gjykatën...

Arsyeja

Shtyhet seanca për shkarkimin e gjyqtarit të Korçës!

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka shtyrë sërish seancën dhe vendosjen e masës disiplinore të...

Ja drejtorët që lëvizin

Rokadë në Policinë e Qarkut të Korçës

Burime pranë Drejtorisë së Policisë së Qarkut të Korçës bëjnë më dije se largohen 2 shefa...

Të dënuar për vrasje dhe organizatë kriminale

Kush janë 2 të ‘shënjestruarit’ e OFL-së në Dibër e Korçë?

OFL sot është ndalur në Peshkopi dhe në Korçë, ku u ka dërguar formularin e deklarimit...

“Të administrohet komplet dosja e…”

Çfarë vendosi sot Gjykata e Korçës për Zani Çaushin

Sot në Korçë është zhvilluar seanca gjyqësore për ish-kreun e bandës së Vlorës, Zani Çaushi,...