MENU
klinika
Situatë alarmante në Berat

Fabrika e lëkurës, burim epidemie e ndotjeje

Detaje

Tërmeti, qytetet që u tronditën më shumë nga lëkundjet

Një tërmet i fuqishëm, shkundi vendin pasditen e sotme, ndërsa lëkundjet e forta sollën panik...

Arsyet mister

Vetëhelmohet 41-vjeçarja në Korçë

Një 41-vjeçare i ka dhënë fund jetës pasi ka pirë një sasi të madhe ilaçesh....

13 prej tyre nga e njëjta familje

Kapshticë/ Ndalohen 21 refugjatë në fshatrat kufitarë!

Në Kapshitcë, është rritur numri i hyrjes së emigrantëve të paligjshëm në kufirin e gjelbër....

Deklarata e Ramës

Fillon rikonstruktimi i Mësonjtores së parë shqipe

Fillon rikonstruktimi i Mësonjtores së parë shqipe, sot Muzeu ABC në Korçë. Lajmin e bën...

Detajet

Korçë-Peqin/ 1 i vdekur e 5 të plagosur në dy aksidente

Një person ka humbur jetë dhe pesë të tjerë janë plagosur brenda pak minutave në...

"Po bëhen punime selektive"

“Po jetojmë në kasolle”, banorët e Qafëzezit nisin protestat

Banoret e Qafëzezit në qarkun e Korçës kanë zhvilluar këtë të shtunë një protestë ndërsa...

Pa rivalë

Konstituohet Këshilli i Qarkut Korçë, një grua zgjidhet në krye

Konstituohet Këshilli i Qarkut Korçë. Pas verifikimit të mandateve, këshilltarët nga 6 bashkitë e qarkut...

Tensione në Maliq

Banorët ngrihen në protestë, bllokojnë rrugën

Mungesa e ujit të pijshëm ka ngritur në protestë banorët e dy fshatrave në Maliq....

Konflikti për guroret

Policia “rrethon” Malin e Tomorrit, bllokon rrugët

Policia e Beratit ka bllokuar sot të gjitha rrugët që të çojnë drejt Malit të...

Në "sitën" e Vettingut

KPK jep vendimin për kryetarin e Administratives në Korçë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyrë gjyqtarin, Sokol Ibi. Ky i fundit...

"Ky s'është pazar, por repart ushtarak"

Tregtarët e Korçës sërish në protestë, kundër orarit

Vendimi i bashkisë së Korçës për të mos i lejuar fermerët e papajisur me NIPT...