MENU
klinika
Deklarata

Përlotet Haradinaj: Plak, u ba ushtria!

Detajet

Historike! Kosova bëhet me ushtri

Ditë historike për Kosovën. Tashmë shteti më i ri në Evropë është bërë me ushtrinë...

Detajet

Ushtria e Kosovës, Vuçiç kërkon ndihmë: Kosova problem për ne

Sot Kosova themelon Ushtrinë e saj të parë zyrtare të mbështetur nga Shtetet e Bashkuara,...

Dossier

Rrugëtimi i transformimit të FSK-së në ushtri

Kuvendi i Kosovës të premtën, 14 dhjetor, pritet t’i miratojë projektligjet që e transformojnë Forcën...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova nesër me ushtri

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se këto festa të fundvitit këtë vit...

Ushtria e Kosovës

Thaçi: Kosovë, urime ushtria!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se këto festa të fundvitit këtë vit janë...

Lufta e UÇK-së

Thaçi fton ish-ushtarët e UÇK-së në Gjykatën Speciale

Presidentit Hashim Thaçi sot i janë kujtuar të gjitha krimet që ka kryer Serbia në...

Sipas AP

‘Serbia do të përballet me SHBA-në dhe NATO-në’

Agjencia amerikane e lajmeve Associated Press (AP), në një artikull për formimin e Ushtrisë së...

Përmbledhja ditore e rajonit

Gruevski shfaqet nga azili

Maqedoni Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski tashmë në azil politik, është kapur duke shëtitur rrugëve...

Gruevski në Hungari

Gruevski shihet në një restorant të shtrenjtë (Foto/Video)

Para disa javëve, ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, iku nga vendi duke mos dashur të...

Transformimi i FSK-së

Kosovë/ Britania e Madhe mbështet formimin e ushtrisë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’Connell, ka njoftuar se ky vend beson...

Ndërpreja e dialogut Kosovë-Serbi

Vuçiç: Mogherini nuk është fajtore

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nuk pajtohet me pretendimet e Ramush Haradinajt...