MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Paraqitet Gruevski nga arratia

Vizat për Kosovën

‘Procesi i vizave po politizohet’

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se është e zhgënjyer me...

PAN nuk shkon në Kuvend

Opozita në Kosovë kritikon koalicionin qeverisës

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme për shqyrtimin e pakos së ligjeve për sundim të ligjit...

Kosova në pritje të vizave

BE-së i duhet kohë të bindet për liberalizimin e vizave

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, ka thënë se “nuk duhet lejuar që...

Përmbledhja ditore e rajonit

Thaçi merr mbështetje për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, ndërsa theksoi...

Takimi Thaçi-Putin

Thaçi: Rusia mbështet marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, ndërsa theksoi se...

Opozita kërkon zgjedhje

Hoti: Zgjedhjet janë zgjidhje për Kosovën

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së në Kosovë, Avdullah Hoti, ka thënë se mungesa e...

Dialogu Kosovë-Serbi

‘Kundërshtarët e paqes nuk e duan marrëveshjen Kosovë-Serbi’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se kundërshtarët e paqes janë në dijeni se...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç ‘turpërohet’ në Paris

Serbi Mediat serbe e kanë quajtur skandaloze radhitjen e mysafirëve në manifestimin qendror, përballë Portës...

Dossier

Numri i bizneseve Shqipëri-Kosovë, ende i ulët

Shkëmbimet e pamjaftueshme tregtare dhe barrierat e vazhdueshme kufitare kanë ndikuar që të mos ketë...

'Turpërohet' Vuçiç

Thaçi në mesin e liderëve botëror, Vuçiç në qoshe

Mediat serbe e kanë quajtur skandaloze radhitjen e mysafirëve në manifestimin qendror, përballë Portës Triumfale...

Qytetarët fajsojnë ndërkombëtarët

BE-ja fajtore për gjendjen në Mitrovicë

Ura kryesore mbi Ibër në Mitrovicë, sinonim i qytetit të ndarë, u shndërrua në simbol...