MENU
klinika
Deklarata

Limaj: Skeptik për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Detajet

Kosovë/ Dështimi i rezolutës. Ekspertët: S’ishte detyruese

Rezolutat dhe platformat për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk mund të jenë detyruese për...

Përmbledhja ditore e rajonit

Dështon projekt-rezoluta për Thaçin

Kosovë Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk miratuan Projektrezolutën për dialogun të propozuar nga Lidhja...

Marrëdhënia Kosovë-Austri

Kryeministri austriak vjen në Kosovë

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, javën e ardhshme pritet të jetë për një vizitë në...

Rezoluta për dialogun

Kuvendi s’kalon pr.rezolutën kundër Thaçit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk miratuan Projektrezolutën për dialogun të propozuar nga Lidhja Demokratike...

Rivaliteti LVV-PSD

Përplasje fizike mes deputetit të LVV-së dhe PSD-së

Deputetët Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Frashër Krasniqi nga PSD-së kanë pasur një përplasje...

Përmbledhja ditore e rajonit

Pala serbe kërkon kompromis për dialogun

Serbi Presidenti serb Aleksandar Vuçiç nuk ka dhënë detaje mbi propozimin e tij për zgjidhjen...

Akuza të ndërsjellta

Përplasje e ashpër e deputetëve në Kuvendin e Kosovës

Ka tejkaluar debati parlamentar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku deputeti i...

Dialogu Kosovë-Shqipëri

Vuçiç thotë se është duke kërkuar kompromis

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç nuk ka dhënë detaje mbi propozimin e tij për zgjidhjen e...

Debati në Kuvend

‘Ideja për korrigjim të kufijve është e Beogradit dhe Moskës’

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme...

Seancë e jashtëzakonshme

Kosovë/ Debat për korrigjimin e kufijve

Të mërkurën mbahet seanca e jashtëzakonshme, e thirrur nga Lidhja Demokratike e Kosovës në të...

Dialogu Kosovë-Serbi

Kërkohet unitet ndërmjet pozitës dhe opozitës

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shpreson që nesër të gjendet një...