MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Serbia po vazhdon të keqpërdor institucionet ndërkombëtare

Diplomacia kosovare

Pacolli i përgjigjet Daçiçit rreth INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, i është përgjigjur deklaratës së homologut...

Përfundimi i dialogut

Thaçi dhe Vuçiç gati për para-marrëveshjen?

Në takimin i cili do të mbahet sot në orët e mbrëmjes në Bruksel në...

Pavarësia e Kosovës

‘Disa shtete kanë tërhequr njohjet për Kosovën’

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, gjatë bashkëbisedimit me qytetarë përmes Facebook-ut, është pyetur edhe...

Diskutimi për dialog

Takimi Thaçi-Vuçiç mbahet në orët e mbrëmjes

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Presidenti i Kosovës,...

Çështja e shkëmbimeve territoriale

Kroacia kundër korrigjimit të kufijve të Kosovës

Ambasadorja e Kroacisë në Prishtinë, Marija Kapitanoviç është shprehur kundër shkëmbimit të territoreve. Diplomatja beson...

Përmbledhja ditore e rajonit

Ish-kryeministrit Gruevski do t’i merret mandati

Maqedoni Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit....

Reagim ndaj Daçiçit

MPJ: Asnjë vend nuk ka tërhequr njohjet për Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës, ka reaguar ndaj deklarimeve të ministrit të Jashtëm...

Takimi për dialog

Thaçi dhe Vuçiç takohen në Bruksel

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të presë më 8...

Lëvizja e lirë për kosovarët

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se nuk do të heqin dorë...

Seancë e jashtëzakonshme

Kërkohet seancë për dështimet në politikën e jashtme

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të takohet sot për të shqyrtuar kërkesën e 42...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Jemi të interesuar të arrihet një marrëveshje me Serbinë’

Kosovë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj edhe një herë tha se ideja për shkëmbim territoresh...