MENU
klinika
Reagon Stoltenberg

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

Dëbimi në Turqi

Presidenti Thaçi pritet të raportojë për ‘gylenistët’

Të mërkurën mbahet mbledhja e radhës e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e...

Në nderim të SHBA-së

Të mërkurën ditë zie në Kosovë

Të mërkurën në Kosovë është ditë zie për të nderuar figurën e ish-presidentit amerikan, Xhorxh...

Përmbledhja ditore e rajonit

BE-ja tradhton Kosovën lidhur me vizat

Kosovë Komisioni Evropian konfirmoi përmbushjen e kritereve nga Kosova dhe nuk ka rezultate, madje pa...

Reciprociteti Kosovë-Serbi

Policia e Kosovës ndalon hyrjen e basketbollistëve serbë

Policia e Kosovës, në pikë kalimin kufitar Jarinje, sot në mesditë ia ka refuzuar hyrjen...

Deklarohet presidenti serb

Vuçiç reagon ndaj ushtrisë së Kosovës dhe taksës 100%

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se formimi i paralajmëruar i ushtrisë së Kosovës dhe...

Reagon ministrja Hoxha

‘BE nuk është në gjendje të mbajë premtimin për vizat’

Komisioni Evropian konfirmoi përmbushjen e kritereve nga Kosova dhe nuk ka rezultate, madje pa shpjegime...

Liberalizimi i vizave

Opozita në Kosovë kërkon seancë të jashtëzakonshme

Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje kanë dorëzuar...

Pas largimit të kryetarëve

Haradinaj takon shqiptarët e komunave të veriut

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar të martën përfaqësuesit shqiptarë të komunave të veriut...

Opinion

Ja pse na vrau “shpresën” e liberalizimit, komisionari Hahn!

Nga Fadil Maloku/ Ose, s’ka liberalizim,por, do ketë; tensionim, destabilizim, riintervenim, ristrukturim,… të Ballkanit Perëndimor...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosovë/ Hahnit i kërkohet të liberalizohen vizat

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur të hënën në takim Komisionarin Evropian për...

Vizita në Prishtinë

Haradinaj i kërkon Hahnit liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur të hënën në takim Komisionarin Evropian për Politika...