MENU
klinika
Vizita në Prishtinë

Taksa ndaj Serbisë, sjell Hahnin në Kosovë

Opozita në Kosovë

Kosovë/ LDK: Institucionet e kanë humbur kredibilitetin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu, ka deklaruar se institucionet e Kosovës...

Dossier

Marrëveshjet Shqipëri-Kosovë, sjellin integrim ekonomik

Në qytetin e Pejës, duart e dy kryeministrave shqiptarë, Edi Rama dhe Ramush Haradinaj, u...

Përkujtimi i Rugovës

Pacolli: Kjo është përjetësia e Rugovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, me rastin e 74...

Pas vendosjes së taksës 100%

Serbia mbyll terminalin doganor në Preshevë

Nën arsyetimin se ka rënë importi dhe eksporti, Qeveria e Serbisë ka mbyllur terminalin doganor...

Rrëfehet dëshmitari

Krimet e luftës në Kosovë/ Dëshmia: Dëgjoja britmat e njerëzve teksa digjeshin

Dëshmi tronditëse nga krimet e luftës në Kosovë. Kadri Muharremi nga Krusha e Vogël dëshmoi...

Përmbledhja ditore e rajonit

Hahn vjen në Prishtinë për liberalizimin e vizave

Kosovë Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hanhn,...

Vizita në Prishtinë

Çfarë do të bisedojë Hahn me liderët kosovar?

Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hanhn, të...

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi: Kosova e gatshme për paqe të qëndrueshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e fundit të vizitës zyrtare në SHBA, ka...

Dështimi i diplomacisë

Kosova në këto shtete mbetet pa ambasadorë

Diplomacia kosovare, përveç dështimeve për anëtarësim në organizata ndërkombëtare, po përballet edhe me mungesë të...

Axhenda e Këshillit Evropian

‘Nuk ka liberalizim të vizave’

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind për produktet nga Serbia dhe...

Transformimi i FSK-së

Kuvendi këtë muaj voton për formimin e Ushtrisë së Kosovës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës të hënën e ardhshme do ta caktojë datën e votimit...