MENU
klinika
Detajet

Fatmir Limaj emërohet koordinator kombëtar i dy qeverive

Bashkëpunimi ekonomik

Rama: Për 6 muaj me zero tarifa Kosovë-Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në takimin e pestë tradicional të përbashkët ndërmjet Kosovës dhe...

Kundërpërgjigjia ndaj Serbisë

Kryeministri Rama: Tarifa 100% është kundërpërgjigje politike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në takimin e përbashkët ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, tha se...

Nervozohet Vuçiç

Takimi i qeverive shqiptare/ Vuçiç: Hipokrizi!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nuk e ka pritur mirë mbledhjen e përbashkët të dy...

Detajet

Serbi sfidon policinë e Kosovës: Nuk dorëzohem se më vrisni

Në lidhje me vrasjen e politikanit serb në Kosovë, njëri prej tyre i shpallur në...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri nuk po ndodh’

Kosovë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për medie, ka thënë se...

Dossier

Taksa 100% Serbisë, përparësi për tregun Kosovë-Shqipëri

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit mori vendim që ta rris taksën...

Marrëdhënia Kosovë-Shqipëri

Kurti: Nuk ka zbatim të marrëveshjeve Kosovë-Shqipëri

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për medie, ka thënë se bashkëpunimi...

Propaganda serbe ndaj Kosovës

Hoxhaj: ‘Lista e zezë’, propagandë e stilit sovjetik kundër Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, e ka demantuar lajmin e publikuar në mediat serbe, ku...

Propaganda serbe

Zyrtarët serbë që do u ndalohet hyrja në Kosovë

Mediat serbe vazhdojnë me propagandën e fuqishme kundër Kosovës, veçmas pas zbatimit të taksës doganore...

Shpenzimet për ushtrinë

Kjo është shuma që Kosova harxhon për FSK-në

Në projekt buxhetin e propozuar nga Qeveria e Kosovë për vitin 2019 për Ministrinë e...

Arrestimet në Mitrovicë

Vrasja e Ivanoviç/ Masa e sigurisë për tre të dyshuarit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën prej një muaji paraburgim, ndaj dy të pandehurve...