MENU
klinika
Negociatat me Serbinë

Kurti: Thaçi është i vetmuar

Njofton Behgjet Pacolli

Pacolli: Të martën votohet për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe ka filluar punimet Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL-it,...

Antarësimi i Kosovës

Asambleja e INTERPOL-it pritet të marrë vendim për Kosovën

Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL-it, pa nisur punimet në Dubai, ku përveç tjerash do të...

Krimet në luftë

Kosova në INTERPOL, gjenerali Dikoviç në burg

Sa më shumë që po afrohet dita e mbajtjes së Asamblesë së Përgjithshme të INTERPOL-it...

Përmbledhja ditore e rajonit

Gruevski arratiset edhe nga Hungaria?

Maqedoni Sipas mediave bullgare, ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, mendohet se ka ndërruar destinacion dhe...

Marrëveshjet e nënshkruara

Thaçi nuk ka marrë ende përgjigje nga Gjykata Kushtetuese

Kërkesa e Presidentit Thaçi parashtruar Gjykatës Kushtetuese se nëse marrëveshjet e nënshkruara duhet t’i nënshtrohen...

Liberalizimi

Rritet skepticizmi për vizat

Skepticizmin për një vendim pozitiv të Këshillit të Ministrave për liberalizimin e vizave për Kosovën,...

Deklarata e Haradinajt

‘Pas liberalizimit të vizave, nuk do të ik askush’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet i bindur se asnjë qytetarë i Kosovës nuk do...

Kosovë

Ja dy shtetet që hezitojnë të mbështesin liberalizimin e vizave

Tri javët në vijim janë përcaktuese nëse Kosova do të mundë të hyjë sivjet në...

Detajet

Kosovë/ 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, një aksident tragjik ka ndodhur...

Deklarata

Paralajmërimi/ ‘Hashim Thaçi do ketë fatin e Gruevskit’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti i ka bërë thirrje Aleancës për Ardhmërinë e...

Përmbledhja ditore e rajonit

SHBA kërkon që Gruevski të përballet me burgun

Maqedoni Shtetet e Bashkuara të Amerikës besojnë se ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i cili...