MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

A do të anëtarësohet Kosova në INTERPOL?

Deklarata e Pacollit

‘Nesër Kosova do të jetë anëtare e INTERPOL-it’

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur besimin se Kosova do...

Shpërbërja e Jugosllavisë

Një libër që e avullon historinë e Jugosllavisë

Nga Holm Sundhaussen Derisa ekzistonte shteti jugosllav, paraqitjet e përgjithshme të historisë së tij ishin...

Pronat në veri të Kosovës

Thaçi e dërgon në Kushtetuese Haradinajn

Zyra Ligjore e Presidentit të Kosovës, duke u mbështetur në qëndrimin e Agjencisë Kosovare të...

Liberalizimi i vizave

Veseli: S’ka arsye për vendimmarrje tjetër ndaj vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se Kosova i ka përmbushur të gjitha...

Liberalizimi

Haradinaj: Vizat të hyjnë në agjendën e BE-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ndodhet në një vizitë zyrtare në Austri, ndërsa gjatë takimit...

Takimi Thaçi-Haradinaj

Pacolli: Në shtëpinë time nuk ka darka të helmuara

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj shkrimeve të disa mediave rreth...

Deklarata

Eksperti amerikan: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit të Putinit

David Phillips, ekspert amerikan i politikës së jashtme, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Thaçi nuk e ka përkrahjen e popullit’

Kosovë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se “Presidenti Thaçi negocion së  koti...

Dossier

Rritet tregtimi i skrapit midis Shqipërisë dhe Kosovës

Krahasuar nga viti 2005 deri në fund të vitit 2017, bilanci tregtar i Kosovë me...

Arratisja e Gruevskit

Mediat malazeze: Gruevski kaloi nga Shqipëria, ja fotot

Mediat malazeze kanë zbuluar foto të arratisjes së Nikolla Gruevskit disa orë para se atij...

Negociatat me Serbinë

Kurti: Thaçi është i vetmuar

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se “Presidenti Thaçi kot negocion me Vuçiqin,...