MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Ministria e Jashtme e Kosovës: Grenada nuk e tërheq njohjen

Dossier ekonomik

Shkëmbimet e mallrave Shqipëri-Kosovë ende minimale

Shpesh shkëmbimet tregtare ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës janë kritikuar për vëllimin...

Deklarohet Haradinaj

‘Korrigjimi i kufijve janë maskime për ndarjen e Kosovës’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se pavarësisht marrëveshjes, Serbia po e pengon anëtarësimin...

Deklarata për njohjen

Ministria e Jashtme e Kosovës reagon ndaj Daçiçit

Deklaratat e zyrtarëve serb se Grenada e ka tërhequr njohjen për pavarësinë e Kosovës, diplomatët...

Tërheqjet e njohjeve

Vazhdon propaganda serbe kundër pavarësisë së Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç dhe ai i Grenadës, Peter David, thonë se...

Shkëmbimi i territoreve

‘Thaçi dhe Vuçiç kanë gjetur zgjidhjen e gabuar’

Perspektiva evropiane, për të cilën janë përcaktuar Kosova dhe Serbia, do t’i vë të dyja...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Shkëmbimi i territoreve një ide e rrezikshme’

Kosovë Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurodeputetja Tanja Fajon, duke...

Ish-negociatori i BE-së

Letra sekrete/ Si po ndahet në fshehtësi Kosova

Robert Cooper, diplomati dhe këshilltari britanik, njëherësh edhe ish-negociatori i Bashkimit Evropian në bisedimet Kosovë-Serbi...

Takimi me kongresmenin Poe

Vuçiç kërkon kompromis për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë një takimi në Beograd me kongresistin amerikan Ted Poe,...

Ide e rrezikshme

‘Shkëmbimi i territoreve do ta destabilizonte Ballkanin’

Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurodeputetja Tanja Fajon, duke folur...

Qëndrueshmëria e Qeverisë

Haradinaj: Më rrëzoni nëse i bëni votat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë arsye të japë dorëheqje...

Antarësimi në INTERPOL

Kosova e gatshme të marrë përgjegjësitë në INTERPOL

Zyrtarë të institucioneve të larta të Kosovës kanë thënë se synimi i Kosovës për t’u...