MENU
klinika
Vendim sovran i Kosovës

Haradinaj bisedë telefonike me sekretarin e NATO-së

Ushtria më 14 dhjetor

Haradinaj: Nuk rrezikohen marrëdhëniet me NATO-në

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë para deputetëve të Kuvendit se formimi i Ushtrisë...

Diplomacia serbe

‘Numri i njohjeve të Kosovës do të bie nën 100’

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se numri i vendeve...

Arritja e marrëveshjes

‘Koha për marrëveshje finale Kosovë-Serbi’

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, tha se komisionari për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Prishtina përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë’

Kosovë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të...

Reagimi i Haradinajt

‘Kosova po krijon ushtri për ta ruajtur paqen’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur deklaratave të politikanëve serbë lidhur me rrezikun...

Reagon Stoltenberg

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet...

Dëbimi në Turqi

Presidenti Thaçi pritet të raportojë për ‘gylenistët’

Të mërkurën mbahet mbledhja e radhës e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e...

Në nderim të SHBA-së

Të mërkurën ditë zie në Kosovë

Të mërkurën në Kosovë është ditë zie për të nderuar figurën e ish-presidentit amerikan, Xhorxh...

Përmbledhja ditore e rajonit

BE-ja tradhton Kosovën lidhur me vizat

Kosovë Komisioni Evropian konfirmoi përmbushjen e kritereve nga Kosova dhe nuk ka rezultate, madje pa...

Reciprociteti Kosovë-Serbi

Policia e Kosovës ndalon hyrjen e basketbollistëve serbë

Policia e Kosovës, në pikë kalimin kufitar Jarinje, sot në mesditë ia ka refuzuar hyrjen...

Deklarohet presidenti serb

Vuçiç reagon ndaj ushtrisë së Kosovës dhe taksës 100%

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se formimi i paralajmëruar i ushtrisë së Kosovës dhe...