MENU
klinika
Operacioni policor në Veri

Vuçiç alarmohet, thërret ambasadorët

Aksioni në Mitrovicë

Vrasja e Oliver Ivanoviç/ Policia arreston 4 persona

Sipas mediave nga Prishtina, policia e Kosovës ka zhvilluar sot një operacion në Mitrovicë, ku...

Përmbledhja ditore e rajonit

Mediat ndërkombëtare: Kosova po i hakmerret Serbisë

Kosovë Televizioni britanik BBC ka raportuar për taksën prej 100 për qind që e ka...

Vendosja e taksës 100%

Vuçiç: Largojeni taksën, duhet të bëjmë kompromis

Gjatë një konference për media Vuçiç ndër tjera ka thënë “Porosia ime ndaj Shqiptarve është,...

Sipas kërkesës së INTERPOL-it

Shtetasi i Maqedonisë ndalohet në Kosovë

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, bazuar në Kodin e Procedurës Penale...

Hakmarrja kosovare

BBC: Kosova godet Serbinë me taksën prej 100%

Televizioni britanik BBC ka raportuar për taksën prej 100 për qind që e ka vënë...

Taksa 100% për mallrat serbe

BE-Kosovës: Anuloni menjëherë vendimin

Pas taksimit të produkteve serbe me 100 për qind nga Kosova, ka reaguar edhe përfaqësuesja...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova vazhdon hakmarrjen ndaj Serbisë

Kosovë Produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina për në Kosovë nga dita...

Reagon Serbia

‘Dialogu vazhdon nëse hiqet taksa për mallrat serbe’

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Beogradi është i gatshëm për vazhdimin e...

Hakmarrja e Kosovës

Kosova rrit 100% taksën për produktet nga Serbia

Produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina për në Kosovë nga dita e...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova dështon të anëtarësohet në INTERPOL

Kosova Kosova përfundimisht nuk do të jetë pjesë e njërit nga mekanizmat më të rëndësishëm...

Pas dështimit në INTERPOL

Opozita në Kosovë këmbëngul për zgjedhje të parakohshme

LDK është e bindur se vendi duhet të shkojë në zgjedhje sa më parë, pasi...