MENU
klinika
Mekanizmi për ndihmë humanitare

BE, 65.000 maska për katër vendet e Ballkanit

Hap kapitullin e fundit të negociatave

Mali i Zi një hap larg anëtarësimit në BE

Mali i Zi pas 8 vitesh negociatash me Bashkimin Europian është vetëm një hap larg...

Më 30 gusht

Pas Serbisë, Mali i Zi planifikon zgjedhjet

Mali i Zi po planifikon zhvillimin e zgjedhjeve parlamentare dhe lokale në disa komuna në...

Ja ç’po ndodh në Muriqan!

Mali i Zi njoftoi mbylljen e kufirit me Shqipërinë

Mali i Zi ka bërë me dije se ditën e nesërme do të mbyllë kufirin...

Rritja e infektimeve

Ndryshon mendje Mali Zi, mbyllë kufijtë tokësorë me Shqipërinë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi para pak minutash, se Njësia Operacionale e Krizës...

COVID-19/ Ja kush ndalohet

Mali i Zi rregulla për shqiptarët në kufi: Iu lejohet të hyjnë vetëm me…

Qeveria e Malit të Zi ka vendosur disa rregulla të forta sa i takon hyrjes...

"Por ne do ta…"

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë, është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos...

MEPJ sqaron procedurat

Mali i Zi në 1 qershor hap kufirin me Shqipërinë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme përmes një njoftimi i ka vënë në dijeni...

Kryeministri i Malit të Zi jep datën

Kur do rihapet kufiri me Shqipërinë?

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç deklaroi se “Vendet e para me të cilat...

Heq maskën dhe jep njoftimin

Kryeministri i Malit të Zi: Jemi vendi i parë në Evropë pa Covid

Kryeministri i Malit të Zi ditën e sotme shpalli vendin “pa koronavirus”, një lëvizje kjo...

Lajme të mira nga Mali i Zi!

Brenda 24 orëve asnjë rast i ri me koronavirus

Lajme të mira vijnë nga Mali i Zi, i cili ka konfirmuar se nuk ka...

Protestuesit përplasen me policinë/ Dalin detajet

Përleshje gjatë natës/ Çfarë ndodhi në Malin e Zi?

Policia malazeze hodhi gaz lotsjellës të mërkurën mbrëma për të shpërndarë grupe protestuesish në Nikshiq...